järjestetäänkö porissa harrastelijoille ruuanlaitto-kursseja? olisin kovin kiitollinen tiedoista tai linkeistä.
MOI
old lady
6140
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kysyppä vaikka Marttaliiton toimistosta. Siellä minä sain hyvät opit silloin kun jäin leskeksi. 50:sen äijän on hyvä oppia keittämään muutakin kuin teevettä. En tiedä onko siellä vielä sellaista opetusta.
Syökää kiviä ja matoja vitun köyhät!!!
Argumenttisi suorastaan tihkuu älykkyyttä ja sivistyneisyyttä. Olet varmaan hyvin miellyttävä kaveri.
Jos nyt kuitenkin palaisit takaisin osastolle ja jättäisit aikuiset keskustelemaan keskenään. Eikä sitäpaitsi tuollainen kielenkäyttö sovi noin pienelle tytölle.
Mitä isäsikin sanoisi jos tietäisi sinun julkisesti tuollaisia, isoilta pojilta opittuja, sanoja täällä viljelevän.
Jos ei sinunkaan äitisi olisi opetellut keittämmän muuta kuin vettä, ei sinunlaistasi järjen jättiläistä olisi olemassakaan.
Otsola opisto? Monikulttuuriyhdistys?
Ellei noista 2 ekasta löydy niin tilauksesta näemmä saa martoilta
http://www.martat.fi/piirit/satakunta/palvelut-ja-tuotteet/tilauksesta-jarjestettavia-kursseja/
Ei Otsolassa opeteta mitään keittiöhommia.