http://m.iltalehti.fi/autot/2014040318181185_au.shtml ei pärjää bemarit ei audit. Volvon kiinalaisomistus on tuonu niin huikeeta tekniikkaa sopivaan hintaan että taisi käydä muille kaloaten. Ja kun ottaa huomioon että volvolla ei nuo uudet moottori/vaihteistoyhdistelmät ole vielä edes ehtiny kokonaan markkinoille. Huhti-toukokuussa vasta toimitukset esim suositulla XC60 luxusmaasturilla. Taitaa bemarin vanha tekniikka jäädä kauppaan jatkossakin.
Miksi volvo myy niin hyvin? Melkee yhtä skodan kanssa!
Tosiasioita
1
115
Vastaukset
- Pohjoismaihin sopiva
Kiinalaisella pääomalla on Ruotsissa riittänyt resursseja suunnitella ja valmistaa huipputuote, ei siinä ole mitään ihmeellistä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1006414
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303833törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283210Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3701736- 331398
- 271340
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46979Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11966Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11890- 42869