juuri nyt on aika tehdä päätös, huomenna hän ei enään kuulu elämääsi jos et nyt tee jotaina asian hyväksi.
Nyt on
ratkaisun paikka
8194
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Jaa että täällä palstallako?
sattuu päähän ja masentaa! tehköön itse, meen nukkuun
asia jää tähän, kaikki loppuu aikanaan.
olkoon sitten niin. mua kun KUKAAN ei tule kiristämään tällaisilla asioilla.
Rakkautta ei voi pakottaa. Tulee, jos on tullakseen. Ja uhkailemalla/kiristämällä tai aikarajoja asettamalla tuskin Häntä tulet saamaan.
Päätöksenteko ei sovellu rakkauteen
Näitä "jos et nyt tee sitä tai tätä, minä teen sitä tai tätä"-juttuja lukiessa tulee mieleen, että millä tavalla niiden esittäjä kuvittelee olevansa erikoinen, ylitse kaikkien muiden, että voi sanella "sääntöjä".
Maailmassa on aika monta muuta kaunista, komeaa, ihanaa, upeaa, häkellyttävää, viehättävää, seksikästä jne...
Sivusta taas. Ei tarvitse tehdä mitään ratkaisua. Ajattelen näin, että ratkaisu voi olla myös hiljaisuus, kyllä sekin on sanoma. Mä tuun hulluksi täällä, joten hyvää yötä sulle ja kaikille.