Kuinka vaikea päästä...?

Kuinka vaikea on päästä Heliaan pääsykokeisiin johdon ass. työn ja kielten koulutusohjelmaan? Jos lukion päättärin ka. on alle 7, niin ei liene mahdollisuuksia?
2898
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Käsittääkseni Heliassa arvostetaan hyviä todistuksia.

Korjatkaa jos olen väärässä.

Äänestä
  • tällä palstalla on aiemminkin kritisoitu Heliaa milloin mistäkin...kyllä seiskan papereilla voi sisään päästä, mutta sitten pitää loistaa pääsykokeissa...jos sinne saakka pääsee

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Opiskelija kirjoitti:

Kuinka vaikea on päästä Heliaan pääsykokeisiin johdon ass. työn ja kielten koulutusohjelmaan? Jos lukion päättärin ka. on alle 7, niin ei liene mahdollisuuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu