laiton valvonta

3262
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Yrittiväthän Iisalmessa kepulaiset saada vanhukset kameravalvonnan piiriin.Kotiin olisi tullut valvontakamera.Nyt tästä älynväläyksestä ei ole kuulunut mitään.

Äänestä
  • Tokihan kotiin saa asentaa kamerat oven SISÄpuolelle, ulkopuolelle asennettuna meneekin sitten jo laittomaksi ja varsinkin jos tallentava kamera...joku mies oli saanut jossain päin keskisuomea 6000e sakot kun oli asentanut ovisilmään kameran kuvaamaan rappukäytävää. ei ollut selitykset menneet läpi ettei ollut tiennyt ettei saa kuvata..pitää ottaa ensin asioista selvää eikä selitellä jälkeenpäin,lakikirjat on sitä varten..

    Äänestä

  • näin kirjoitti:

    Tokihan kotiin saa asentaa kamerat oven SISÄpuolelle, ulkopuolelle asennettuna meneekin sitten jo laittomaksi ja varsinkin jos tallentava kamera...joku mies oli saanut jossain päin keskisuomea 6000e sakot kun oli asentanut ovisilmään kameran kuvaamaan rappukäytävää. ei ollut selitykset menneet läpi ettei ollut tiennyt ettei saa kuvata..pitää ottaa ensin asioista selvää eikä selitellä jälkeenpäin,lakikirjat on sitä varten..

    kannattais hommata normaalia harrastuksia elämäänsä, kuin videoida ihmisiä ja katsella päivät pitkät muiden ihmisten elämää koneella =D. sairasta...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


näin kirjoitti:

http://www.kiinteistoklubi.com/turvallisuus/105-turvatekniikka/688-porraskaeytaevaen-kameravalvonta-ei-ole-jokamiehen-oikeus

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu