töitä pieni runo.
Akalle
öitä huomenna
6178
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Hyviä öitä:)
kun vaan tiedän minne se ruonosuoni kukkii sen runon.
Pesehän hampaat ja laskehan lampaat. Jos joukkoon on eksynyt ykskään musta, pistähän se päiviltä, näin näyttää valkoinenkin puhtaammalta. Ihana on riimejä repiä,omieli mahottoman kepiä. Joopajoojoo.
kukahan inspiraatiosi lähde lienee
runo kyllä unet vienee.
Öitä vaan sullekin. Älä täällä enempää aikaasi haaskaa. Kaikki esteet tieltämme laaskaa.
Enkä minä sulle mikään akka ole. Ja jos oon niin.. ite voinkin olla itelleni sitten mitä tahansa ;)
Puolikas kuu-ukko kenollaan.. itsensä uuvutti pimeänpelollaan. Joka paikasta öihinsä valolähdettä etsi, kun hämärämietteitään paisutteli. Tähtiä vaikka kaksikin vierellään tuikki, tämä valonpäiviä vaan suojikseen kuikki.
Kuu-ukko orsien kukko itsensä pahin lukko. Aamuhämärissä auringon tapasi. Iltataivaan tulilla aurinko sitä hurmasi. Hoksasi; valoni lämpöni lähde enhän minä yksin elele. Löytyi uni, saapui lepo. Päiviensä uni yöaikaan loisteli. Näin se kuu-ukko elää.. valonsa huomassa, tähtipeittonsa suojassa.
sinänsä siis kun ajatellaan että voimakas aurinko edustaa miehisyyttä. Ja kuu salaperäistä naiseutta. Tämä nyt kyllä kaiken paljasti, aamumietteet paljasti. Tämä oli vain tarina, siitä kuuluu melkoinen narina..
Sitä paitsi tuskin oot hän. Kunhan vastailin kuin oisit :)
Ja just pesin hampaat :D