Tuiran Lidlin pullokone

Maanantaina on vilkas pullojen palautuspäivä. Miksei Tuiran Lidl huolehdi että silloin ovat molemmat pullojen palautuskoneet kunnossa?
Olipa tosi pitkä jono vihaisia asiakkaita tänään ainoan toimivan koneen edessä ja kaikilla kassit täynnä tölkkejä ja pulloja. Ärräpäät sateli ja ihmisiä lähti lätkimään.
Ei tilannetta auttanut että myyjätyttö kävi kyselyjen jälkeen tokaisemassa: Kone on rikki ja korjaaja vissiin tilattu.
Kohteliaampaa käytöstä vaalealta piipittäen puhuvalta tytöltä toivoo äkäinen ukkolauma.
28761
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 28

Vanhimmat

Eihän teillä ole muuta kuin aikaa, ja valittaa työssäkäyvien käytöksestä. Alkakaa ukot painua töihin siitä haisemasta.

Äänestä

Ei taida olla väliä liiterissä mihin pullot ja asiakkaat menee.

Äänestä

Öh.... jos kone on rikki, niin se on rikki. Pakkoko niitä pulloja on kaikkien sinne samaan kauppaan yhtäaikaa kiikuttaa? Tuirassa on muuallakin pullonpalautus ja jos ei jaksa jonotella, niin ei ne pullot varmaan minnekään katoa, jos palauttaa vasta tiistaina..

Äänestä

Jos on pullokone tai vaikka kaksikin niin kyllä niitten pitää toimia. Turha sinne on ihmis'ä houkutella pulloja tuomaan jos koneet on kaput. Tämä tietoon sinne Lidliin.

Äänestä

Aivan järkyttävä uutinen. Meneppä itse hirvee darra päällä pussikourassa jonottamaan kymmeniä minuutteja automaatille, jotta saat sen 2€ käteistä jolla voit lunastaa krapulan hoitoon vaadittavat 2 Nobelaaneria.

Äänestä

KANNATTAAKO LÄHTEÄ UKKOLAUMALLA LIDLIIN RAPULASSA KASSIT TÄYNNÄ JA NIITÄ SITTEN SINNE KAUPPAAN TYHJENTÄMÄÄN. KASSEJA SIIS. Kevyemmillä kasseilla kiristäisi vähemmän!

Äänestä

Spurgut voi mennä muihin kauppoihin hikoilemaan ja haisemaan.

Äänestä

Onpa mennyt Tuiran Lidlin touhu alaspäin kun myymäläpäällikkö vaihtui. Ei ollu Antin aikana pullokone jumissa muutamaa minuuttia pitempään.Eikä ollu rullakärryjä käytävillä.
Tämä uuspomo tytönheitukka ei saa vauhtia myymälämimmeihin,niin se usein käy kun yks samanikäinen nostetaan muka muille pomoksi.

Äänestä
  • Mee nukkumaan Antti. Noloo kehua ittiä täällä.

    Äänestä

Takapakkia on mennyt se kauppa-en sitten tiijä kenestä johtuu.

Äänestä

Kävin aamulla ennen kymmentä hylsykassin kanssa ja jäi kassit tyhjentämättä. Siellä oli taas kaikki Tuiran pultsarit parveilemassa sillä ainoalla automaatilla, joka toimii.
Poikottiin koko pullonpalautuskone!

Äänestä

Siksi ne koneet jumittaa kokoajan ku sinne viedään paskasia pulloja mitä löydetään luonnosta ja ME ketkä ostetaan sieltä juomiset ei voida palauttaa pulloja muuaalle (kun eivät kelpaa) me siitä joudutaan kärsimään,ensinnäkin pitäis olla ehdottomasti toinen palautus kone vain Lidlin pulloille ja tölkeille,kiitos.

Äänestä
  • Limsan ostaja äly ny viitti valittaa. Tuiran Spuget tekee arvokasta työtä keräämällä Tuiran luonnosta ongelmajätettä LIDL automaattiin.
    Ehdotan Tuiran LIDL:n kolmea pulloautomaattia eli 1 limpsapullo automatti ja toinen automatti krapulaisille Nobelaanerin ostajille (jono vapaa) ja se kolmas automaatti niille paskasille pulloille.

    Äänestä

Kyllä se järjestely pelittäis jos palautuskoneet poidettäis kunnossa. Toinen on jumissa alvariinsa. En ole nähnyt siellä spurguja. Ihan tavallista porukkaa tuskailee jonossa.

Parkkipaikkaa kannattaaa varoa, ajavat autoja miten sattuu ja kolhivat ovilla toisten autojen kylkiä, nimittäin vanhat ukkelit ja akkelit ja P paikalla on jatkuvasti ulkomaalaisten ja mustalaisten autoja.

Äänestä
  • Onko asiakkaiden ajotaidottomuus Lidlin syytä jollain tavalla..?

    Äänestä

Öö siis LIDLin asiakkaat eivät siis osaa ajaa palautusautomaatilla?

Äänestä

Olisi tarve lähteä tyhjentämään kassit eli onko tietoa, että missä kunnossa automaatit on nyt?

Äänestä

Siellä on uudet koneet jotka ainakin eilen sylkivät pulloja ulos, siis väärään suuntaan. Kaipaavat vielä asentajaa.

Äänestä

Kävinpä pirruuttaa hiirosen lidlissä, niin automaatit toimii kuin junan vessat. Spurgut myös paljon fiksumpia, koska laittavat muovijätteet sinne kuuluuvaan paikkaan.

Äänestä
  • Näille spurguille opettaa käytöstapoja eikä arvostella liikkeen henkilökuntaa. Minulla on vain positiivisiä kokemuksia myyjien käytöksestä, vaikkakin heillä näyttää olevan aina kiire. Ilmeisesti siinä talossa myös joutuu tekemään töitä, eikä jouda jatkuvasti hymyilemäänkään.
    Me joutilaat olemme hyviä arvostelemaan, ja olemaan toisten yläpuolella.

    Äänestä

Se blondi kaipaa ukkolaumalta jotain, tiedät kyllä mitä.

Äänestä

Onko automaatti korjattu vai onko spurgut rikkoneet sen toisenkin?

Äänestä

Lahkeessa pullottaa ja kassit täynnä, aina kun Lidlin nättejä nuoria tyttöjä katselee.

Äänestä

VAPPU TULOSSA JA KASSIT KOHTA TÄYNNÄ. KORJATKAA SE PANOAUTOMAATTI NYT

Äänestä

A on tullut takaisin kesäkuun alussa Lidliin.. jospa hommat nyt alkaa taas toimimaan.

Äänestä

Millon tänne saadaan KORINPALAUTUS?

Äänestä

Kerran tunsin itseni apinaa tyhmemmäksi, kun alkoin rapuloissaan työntämään kaljakoria sinne alarööriin. Kori ottikin siihen pleksiin...

Äänestä

Myydäänkö Nobelaaneria korissa?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ukkolauma kirjoitti:

Maanantaina on vilkas pullojen palautuspäivä. Miksei Tuiran Lidl huolehdi että silloin ovat molemmat pullojen palautuskoneet kunnossa?
Olipa tosi pitkä jono vihaisia asiakkaita tänään ainoan toimivan koneen edessä ja kaikilla kassit täynnä tölkkejä ja pulloja. Ärräpäät sateli ja ihmisiä lähti lätkimään.
Ei tilannetta auttanut että myyjätyttö kävi kyselyjen jälkeen tokaisemassa: Kone on rikki ja korjaaja vissiin tilattu.
Kohteliaampaa käytöstä vaalealta piipittäen puhuvalta tytöltä toivoo äkäinen ukkolauma.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu