Häät, syntymäpäivät, cocktailkutsut, firman bileet tai muut kinkerit luvassa, mutta bändi puuttuu! Ei huolta, ota yhteyttä niin räätälöidään yhdessä sopiva musiikillinen kokonaisuus juhliesi tarpeita tyydyttämään.
Tarjolla on ammattimaisista soittajista koostuvia kokoonpanoja duosta kvintettiin riippuen halutusta esityksestä sekä siihen varatusta budjetista. Toiveita voimme toteuttaa popista rokkiin ja tanssimusiikista heavy metalliin
Mikäli kiinnostuit tarjouksesta, ota rohkeasti yhteyttä sähköpostitse ja sovitaan yksityiskohdista!
Yhteystiedot:
[email protected]
Selvät sävelet-yhtye juhliisi soittamaan!
8
307
Vastaukset
- morsian 2013
Suosittelen! Pojat oli ammattitaitoisia ja yleisö oli haltioissaan!
- lulu2014
Ammattilaiset edulliseen hintaan myös täältä:
www.haabandi.net
www.haabandi.fi
Omiin häihin sain bändin täältä alle 600 euron.- tipsu
Saako kysyä, että mikä bändi ja missä paikkakunnalla häät oli?
- Säälittää
Oli varmaan luokattoman huono bändi jos noin halvalla tulivat.
- Esko188
Tottakai, jos on halpa niin sen on pakko olla huono??? Eihän mitään voi saada edullisemmin mistään?
Hinta ei kerro mistään mitään, se on fakta. Aivan hyvin pari keikkaa heittänyt poppoo voi teettää massiivisen hienot nettisivut ja pistää hinnakseen 1200 euroa. Tekeekö se sinun mielestäsi tästä 2 keikkaa ikinä heittäneestä aloittelevasta bändistä suomen kovimman coverbändin? Vai voisiko esim. 10 vuotta soittaneet ammattimiehet heittää harrastepohjalta 500 eurolla keikan? Tottakai voi, ja näin tekee todella moni.
Kuunnelkaa niitä biisinäytteitä, tsekatkaa keikkakalenteri (yksityis/julkiset keikat) ja tämän jälkeen kun löytyy hyvä pyytäkää tarjous.- Esko1888
Unohtui mainita tuohon hintaan vielä että jos joku heittää keikkaa alle 600 niin kyseessä on varmasti "rahat kuoressa keikan jälkeen" maksu.
Villi veikkaus että kyseessä ollut 4 hengen poppoo ~130e/naama ja loput matkakuluihin. pa-kamat omasta takaa... ehkä. - humppamies666
Toivon mukaan jos se on halpa niin se ON huono, muuten kyse on vain ja ainoastaan hintojen polkemisesta. Lisäksi mainitsemasi "ammattimuusikot" ovat aika heikkoja ammattilaisia mikäli heidän harrastuksensa on polkea hintoja. Referenssit minimipalkoista löytyvät muusikkojenliiton sivuilta.
- Mazaitok
Johan on taas porua hinnoista. Eikö nykypäivänä pitäisi olla iloinen että bändit sentään ovat suomalaisia. Katso rakennusalalle. Igorit tekee 6 eurolla kun matin pitäis saada 14 euroo samasta tunnista. Se on hinnan polkemista.
Meillä coverbändissä on ainoastaan 1 joka saa teosto maksuja. Muut ovat harrastejamppoja vähintään 8 vuoden soittokokemuksella. Jokaisella on omat soittokamat, bändillä on omat pa kamat (isot ja pienet). Autona on kitaristin työnantajan crafteri. Sponsorikäyttö, bensat maksetaan itse, auto ilmainen.
Soittajia on 4 tai 5 riippuen millanen tapahtuma. Liksana on 140 nassu, ihan sama mikä päivä. Päälle matkakulut. 1 mainos taitaa olla jossain mutta pääsääntösesti keikat napsahtelee tuttujen ja keikoilla jaettujen flaijereiden kautta. Palkkio otetaan "lahjoituksena". Tai minkä nimen sille haluaakaan keksiä (harmaata rahaa sanoo "ammattimies").
Sori jos poljemme mielestäsi hintoja.. Liksamme on kuitenkin lähellä maitsemasi musaliiton hintaa. Lauantain osalta jäädään pari euroa. Meistä tosin jokainen kuuluu rakennusliittoon joten nuo meidän hinnat ovat siten kohdillaan. Eihän tällaiset surkeat amatöörit voi ammattimiesten hintoja ottaakaan, vai mitä? Peace'n'rock!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu3563045Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3011473En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n841302- 1081301
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991285Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n591245- 481135
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi791045Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa24941- 33847