Heippa!
20v opiskelijanainen etsii fiksua kimppakämppäratkaisua tai mukavaa ihmistä, jonka kanssa etsiä sopiva asunto vuokrattavaksi Helsingin alueelta. Voin joustaa muuttoajassa melko paljonkin, kesä-, heinä- elo- tai syyskuu ovat kaikki mahdollisia vuokrauksen aloitusaikoja.
Kesän olen töissä, muuten tosiaan opiskelen.
Olen itse rento, huumorintajuinen, luotettava ja mielestäni ihan mukava ihminen, jonka kanssa on helppo tulla toimeen. Samaa toivon toki kämppäkaveriltani. :-)
Annan varmasti omaa rauhaa ja nautin siitä itsekin, mutta musta saa myös juttuseuraa tarvittaessa. :) Toivoisin että yhteiset tilat pidettäisiin yhteisymmärryksessä siistinä. Mitenkään tiukkapipoinen en ole, mutta asunnossa viihtyy paremmin kun siellä on perussiistiä. Mulla ei ole lemmikkejä enkä tupakoi.
Toivon asunnolta siisteyttä, hyvää sijaintia ja valoisuutta. Hyvät julkiset kulkuyhteydet ovat ihan must-juttu. :) Kämpän olisi hyvä olla melko lähellä keskustaa, esimerkiksi Töölö, Pasila, Kallio, Sörnäinen, Lauttasaari, Punavuori, Ruskeasuo tmv olisivat toivottuja alueita. Tässä voin kuitenkin joustaa.
Ehdoton maksimivuokra 550e/kk, mieluiten toki vähän vähemmän.
Jos siis etsit kämppistä tai ihmistä jonka kanssa kämppää yhdessä etsiä, otathan yhteyksiä!
e-mail: [email protected]
Kämppä & kämppäkaveri etsinnässä Helsingistä!
elsi1
1
225
Vastaukset
- nimeton1
Hei.minulla olisi vuokrattavana yksi huone kolmiosta yhteiset tilat vesi/sähkö Mellunmäki metroaseman vieressä,vuokra 500€,ei takuuvuokra.loistavat kulkuyht.ja palvelut.metrolla keskustaan 20min.jos kiinnostaa [email protected]
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271974
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001720Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy571370Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?771344Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311038Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47936Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51933Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44882- 73866
- 109863