Hei! Täällä puhuu tämmönen nuori nainen, ei vielä edes täydessä iässä oleva, ja tarvisin kiperästi apua! Olen kerran ollut raskaana ja saanut keskenmenon mutta nyt on oireet alkaneet taas, hengästymistä, väsymystä, hajuaistin herkkenemistä, pahoinvointia ym. Mutta kuukautiseni ovat alkaneet, tosin ne ovat paljon niukemmat kuin yleensä mutta kestävät hullu pitkään... Mikä siis neuvoksi? Help me!
Kuukautiset, mutta raskaana
Menkkahirviö
2109
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Varaapa aika terkkariin. Tai tee testi.
Kun ei me nyt voida oikein sulla selvännäkijöiksi tässä muuttua. Niin.
Että mikä on vialla vai onko mikään. Joskus menkat voi olla myös raskausaikana.
Tai ehkä sul on taas keskenmeno..?
Jos et kerran ole täysi-ikäinen, niin yritätkö tahallaan raskautua silti? Vai oletko välinpitämätön ehkäisyn suhteen?
Et ehkä ole kypsä vanhemmaksi, jos täältä pitää kysellä neuvoja, joihin lääkärin/terkan/gynen pitäisi melkeinpä vastata.
Mikähän siinä raskaustestin ostamisessakin tuntuu monelle olevan niin hankalaa?? Itsellä 2 lasta, ja aina olen testannut, enkä vaan pohtinut, että onkohan tää oire nyt sitä vai tätä??
BLAH.
vain psykoosissa. Mieti nyt hyvä ihminen. Ketä se palvelee, jos lisäännyt tuossa iässä. Nyt järki käteen ja käyttäydy viisaasti. Näin säästyt abortin tekemiseltä.