Osaisikohan joku selvittää minulle tuota Nordnetin hinnoittelua, koska olen liikutellut aikaisemmin vain rahastoja tuolla ja niistä ei mene välityspalkkioita.
Eli olen tasolla 4, jolloin kaupankäynnin hinta on 0,20 % / Min. 9 €. Tarkoittaako tämä sitä, että jokaisesta kaupankäynnistä menee tuo 9 euron minimi tai 0,20 prosenttia? Jos ostan esimerkiksi 3000 eurolla kymmentä eri osaketta niin onko kulut silloin ostoissa 90 euroa?
Jos tuo noin menee, niin tuolla ei vissiin kannata ihan pienillä summilla sijoitella osakkeisiin, koska hajauttaminen nostaa vain kuluja.
Nordnetin hinnoittelusta
meikävaan
1
216
Vastaukset
- TiiäHänä
Juu kauppa on 9€ silloin. Paljonko lie muualla?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh432917Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia
Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-201729423572653Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta592602- 422293
- 251763
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251669- 481546
Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa691500- 1001469
En ymmärrä käytöstäsi
Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek1391425