Olen yrittänyt löytää suurella mielenkiinnolla ketkä kaksi muuta tahoa olivat kilpailussa mukana ja jotka hävisivät. Eli mitkä ne olivat?
Kertokaa jo!
Kiinnostunut??
4133
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
_____________
Suomen Terveystalo ja Coronaria.
Coronaria hoitoketju oy,
(Rekisteröity: 31.12.2009)
Yhtiön toimialana on lääkäripalvelujen myynti, lääketieteellinen konsultointi, hoiva-, vanhus-, sekä sosiaali- ja terveydenhuollon pavelut ja konsultointi. Yhtiö voi myös omistaa, vuokrata, ostaa ja myydä osakkeita ja kiinteistöjä, sekä harjoittaa ar... Lue lisää
Yhtiön toimialana on lääkäripalvelujen myynti, lääketieteellinen konsultointi, hoiva-, vanhus-, sekä sosiaali- ja terveydenhuollon pavelut ja konsultointi. Yhtiö voi myös omistaa, vuokrata, ostaa ja myydä osakkeita ja kiinteistöjä, sekä harjoittaa arvopaperikauppaa.
Suomen Terveystalo
Toimialakuvaus: (Rekisteröity: 01.01.2009)
Yhtiön toimiala on tuottaa ja tarjota terveyspalveluita sekä harjoittaa lääkäriasema-, sairaala- ja muuta terveydenhuoltoon liittyvää toimintaa, terveydenhuoltoon liittyvien tuotteiden ja palveluiden hankintaa ja myyntiä sekä konsultointi- ja asiantu... Lue lisää
Yhtiön toimiala on tuottaa ja tarjota terveyspalveluita sekä harjoittaa lääkäriasema-, sairaala- ja muuta terveydenhuoltoon liittyvää toimintaa, terveydenhuoltoon liittyvien tuotteiden ja palveluiden hankintaa ja myyntiä sekä konsultointi- ja asiantuntijapalveluiden tuottamista ja tarjoamista. Yhtiö voi omistaa osakkeita, osuuksia ja kiinteistöjä.
attendo terveyden tuottajat oy
Toimialakuvaus: (Rekisteröity: 14.09.2010)
Yhtiön päätoimialana on tuottaa terveydenhuolto- ja sosiaalipalveluja. Edellisessä kohdassa mainitussa tarkoituksessa yhtiö harjoittaa lääkärien, sairaanhoitajien ja muun terveydenhuolto- ja sosiaalialan henkilöstön sopimustyötä. Lisäksi yhtiö voi ha... Lue lisää
Yhtiön päätoimialana on tuottaa terveydenhuolto- ja sosiaalipalveluja. Edellisessä kohdassa mainitussa tarkoituksessa yhtiö harjoittaa lääkärien, sairaanhoitajien ja muun terveydenhuolto- ja sosiaalialan henkilöstön sopimustyötä. Lisäksi yhtiö voi harjoittaa koulutusta ja konsultointia sekä tutkimus- ja tuotekehitystoimintaa. Yhtiö voi omistaa, hallita, vuokrata ja tehdä kauppaa aineettomilla oikeuksilla, osakkeilla ja kiinteistöillä sekä harjoittaa sijoitustoimintaa.
Kaupparekisteri
"Attendo on osa pohjoismaista Attendo-konsernia, josta vuonna 2014 omistivat 77 % yksittäiset sijoittajat brittiläisen IK Investment Partnersin kautta, 15 % Attendon johto ja työntekijät, 4,5 % brittiäinen Intermediate Capital Group (ICG) ja 3,5 % Varma
Attendo MedOne Oy oli vuonna 2010 Suomen toiseksi suurin terveyspalvelualan yritys Suomen Terveystalon jälkeen, mutta oli vuonna 2011 kasvanut sitä suuuremmaksi. Attendo pitää suurimpana kilpailijanaan julkisia palveluita ja kuntasektoria.
"Syksyllä 2009 Kuntaliitto vastusti perusteettomana MedOnen yksipuolista päätöstä vaatia korotusta kunnilta perimiinsä maksuihin vedoten sikainfluenssan mahdollisesti aiheuttamiin lisäkustannuksiin. Myöhemmin MedOne perääntyi vaatimuksissaan.
Syksyllä 2012 paljastui, että Attendo houkuttelee lääkäreitä palvelukseensa tarjoamalla opastusta verosuunnittelussa. Attendon tytäryhtiön laskelmien mukaan lääkärit voivat välttää veroja jopa kymmeniä prosenttiyksikköjä, ja veroja kertyisi kolmessa vuodessa 100 000 euroa vähemmän lääkäriä kohti.
Vuonna 2013 Finnwatch syytti Attendoa tulojen siirrosta veroparatiiseihin."
tottahan siellä sopimuksessa lukee, että Atte maksaa Kärsämäen tuloistaan verot Kärsämäkeen