Toukokuun alussa rantalomalle?

Kuningaspurtava

Heippa,

ajatuksissa olisi lähteä rantalomalle heti toukokuun alussa. Olisi kiva kuulla suosituksia missä olisi jo sopivan lämmintä(?)
Tavoitteena lomalla olisi päästä rentoutumaan, mutta vilkas yöelämä olisi suotavaa. Aika monessa paikassa yöelämä lähtee kunnolla liikenteeseen vasta kesäkuussa, mutta missä olisi väkeä jo toukokuun alussa?
Kenties suosituksia myös hotelliin..

Kiitti!

6

253

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hoh hoijaa

      on se jollain vaikeaa? Onko muutakin uusavuttomuutta ilmennyt kun ei osaa edes itse päättää mihin haluaa ja jonkunb pitäisi kaikki tehdä sinun puolesta. Varaanko matkankin sinun puolesta kun et sitäkään osaa itse tehdä?

      • Kuningaspurtava

        Välimeren maat eivät ole niin tuttuja kohteita, niin ajattelin vinkkiä kysyä. Opiskelijalle kuitenkin kyseiseen matkaan sijoitettava summa hyvinkin merkittävä - ei viitsisi maksaa maltaita floppireissusta.

        Onko sielläpäin havaittavissa tylsyyttä ja ärtyisyyttä. Syö hyvä mies/nainen(hyvä ruoka, parempi mieli) ja keksi elämälle täytettä. :)


    • Kaupungissa seuraa

      Kaupungeissa on aina väkeä, eli mene vaikka Barcelonaan. Rantaakin on.

    • moi1
    • Napaq

      Itse ollaan lähdössä toukokuun puolessa välissä Kyprokselle Ayia Napa. Siellä ainakin lämmin ja rantoja ja paljon yöelämää :)

    • kokemuksesta

      Kunnon rantalomailua ei ole Euroopassa toukokuun alussa vielä missään. Sesonki alkaa kesäkuussa.

      Silti toukokuu on hyvää aikaa. Koska lomailijoita on vähän, ei siis ole tungosta. Toisaalta myöskään kaikki palvelut eivät vielä toimi. Ehkä sellainen joutilas lepoloma onnistuu hyvinkin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma

      Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?
      Sinkut
      320
      1802
    2. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      75
      1284
    3. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      83
      1277
    4. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      134
      1147
    5. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      79
      937
    6. Minkälaisessa asennossa

      Haluaisit kaivattusi kanssa olla?
      Ikävä
      85
      881
    7. Sinä siellä lähistöllä

      Tahtoisin tutustua paremmin 💫
      Ikävä
      48
      833
    8. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      118
      794
    9. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      48
      780
    10. Sitä saattaa vähän hölmöillä

      rakkauspäissään, jos tunteita on enemmän kuin osaa käsitellä. Alkuhölmöilyt on söpöä ja sallittavaa.
      Ikävä
      60
      736
    Aihe