ohjaustehostajan

äänet

-94 satkun ohjaustehostaja "kurahtaa" silloin tällöin kun käynnistyksen jälkeen lähtee ajamaan ja ohjausta kääntää, ääni kuuluu vaikkei ihan toppariin asti vääntäisikään pyöriä. tehostajan öljyt vaihdettin äskettäin mutta ei sekään auttanut, edelleen ääni joskus kuuluu. yleensä sitten kun hiukan pidemmän lenkin on ajanut niin "kurahtelua" ei enää kuulu niin herkästi.

öljyä ei häviä mihinkään ei mitään vuotoja näy. ehkä hiukan jähmeämmältä ohjaus tuntuu mitä aiemmin tai siiten se on vain äänestä johtuva harha joka ilmenee voiman puutteena.

kun nämä tehostaja ongelmat ovat kuulemani mukaan aika yleisiä niin mitenkä teidän peleissä oireet on alkaneet??

1

200

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jamppa

      mitenkään yleisiä, Pumput on ZF:n laatutavaraa, joka kestää sinne 300 tkm:n paikkeille kunha ei pidä remmiä liian kireällä. Paljonhan noilla ajetaan joten kyllä sen yleensä joutuu kerran vaihtamaan auton käyttöaikana.

      Oireet ilmenee siten että pumpun laakerit pitää kierroksien mukaan kasvavaa ujellusta joka kovenee ajan myötä sitä mukaa kun väljenee.

      Toki siinä ohjausvaihteessakin voi olla vikaa. Se tykkää vuotaa suojakumin sisään hydrauliöljyä kun vetelee viimeisiään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin

      Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.
      Maailman menoa
      643
      7929
    2. Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun

      Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä
      Maailman menoa
      456
      2211
    3. Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi

      Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl
      Kotimaiset julkkisjuorut
      229
      2120
    4. Poliisi otti Stefun kiinni!

      Seiska tietää kertoa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      143
      1691
    5. Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?

      Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka
      Viihde ja kulttuuri
      51
      1228
    6. Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!

      Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      25
      1216
    7. Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta

      Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule
      Kotimaiset julkkisjuorut
      99
      1098
    8. Ootko onnellinen kun ei tarvitse

      nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.
      Ikävä
      65
      833
    9. Steppuli veressä

      Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      55
      748
    10. Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä

      Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill
      Suhteet
      6
      727
    Aihe