Onko Varkaudessa muita,kuin toi Kirpparin alakerassa oleva taulujen kehystämö,Ei sillä ukolla ole sieliä mittään kehystä,kävin ja oli hyvin töykeä käytöksinen,en tosikaan mene koskaan uudelleen.
tauluja
ei palvelua
13296
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Tossa on hyvä kehystämö,toi Karvinen Käsityökadulla ja toinen on Väinölä-
MOIKKA,OLEN KEHYSTÄNYT TUOSSA KARVISELLA,ON EDULLINEN JA ON VALINNAN VARAA KEHYKSISSÄ,SE ON TOSSA KÄSITYÖKATULLA,SAMASSA ON HÄNEN MIEHELLÄ LASI-PALVELU.
Ei kannata tukea pieniä varkautelaisia paska yrityksiä voitot menee epäreilusti heille itselleen luuseri perheille mielummin tukekaa ikeaa ja isoja yrityksiä joiden voitot jaetaan työntekijöille ja ovat eettisiä.
Johan Stenebo: Totuus Ikeasta
Minerva Kustannus Oy, 2010
Kirjassa myös kerrotaan melkoisen perusteellisesti, miten IKEA toimii näennäisen ekologisesti pitäytyen pieniin asioihin, joista sitten uutisoidaan räväkämmin. Samoin IKEA on kirjoittajan mukaan lähes ostanut WWF:n ja Greenpeacen, koska tukee näitä huomattavilla rahallisilla summilla.
Onko hiukan typerää jankuttaa asiasta suoli 24:lla?
Annat itsestäsi idiootin vaikutelman.
Jos et tykkää niin pidä mölyt mahassasi ja ole käymättä.Jos et kerran palautetta voi yrittäjälle kasvokkain sanoa.Itselläni ei ole liikkeestä mitään pahaa sanottavaa.Ystävällistä palvelua olen saanut.
Näin ne sit itse puolustavat itseään tällä palstalla,kun ovat huomanneet ,että ovat mokanneet.Ensinäkin,paikka on kalliimmpi kehystää,kuin muuvalla Varkaudessa.
kaikki loppuu aikanaan?????????????????????
Hei.Minun meheni osti tarpeet kehyksiin ja kehysti itse.Tarpeet maksoivat 50-euroa.
Nyt on perintönä saatu Lapintaulu kunniapaikalla.
Onpa kalliit tarpeet,olisit mennyt ostamaan lidliltä.
Ettekö saaneet siihen korkeinpaan tutkintoonne 24 karaatin kultakehyksiä?
Eli rippikuvaan?
Idiootit.
Kimppatyöpajat kehystää tauluja.
Oispa hauska tavata livenä nämä Pölhökustaat,jotka täällä perseilee.
Onhan se hyvä,kun voi jossain tulla kuulluksi.
Puhun Lapintaulusta:Isä sai sen 50-lahjaksi vuonna1960-suvulta.
Siinä ei ollut kunnon kehyksiä.Aina puhuttiin,että viedään kehystettäväksi.
Muita rahanreikiä vanhemmilla aina.Iso perhe.Taiteilja oli:Varkautelainen
Aino Leinonen
Nyt täytyy sanoa, että on kova kundi tuo "huh huh" sälli. Täytyy ihan hattua nostaa, jos on pannu mun mutsia, joka on ollu 2 metriä multaa päällä 18 vuotta ja makoilee tuolla reilun kahdensadan kilometrin päässä. No ilot ne on ite kullain.