Hei, osaisiko kukaan tällaisten saamieni tietojen perusteella tulkita, onko tästä yhtälöstä mihinkään. Toki, ihmisistähän kaikki on kiinni, mutta kun asia kiehtoo eikä omaa ymmärrystä syvemmin ole.
Nainen vesimies:
nouseva merkki vaaka, aurinko vesimiehessä, kuu oinaassa, merkurius vesimiehessä, venus vesimiehessä, mars neitsyessä.
Mies kauris:
nouseva merkki skorpioni, aurinko kauriissa, kuu vesimiehessä, merkurius jousimiehessä, venus vesimiehessä, mars vesimiehessä.
Kaikki kommentit, mitä nyt näistä muutenkaan voi sanoa, ovat tervetulleita.
Kiittäen etukäteen :)
Ei ymmärrä :(
5
544
Vastaukset
- luna
Missä kummassa nämä kaksi ovat voineet kohdata?!Haastava yhtälö sanon vaan, mutta kaikki on ihmisistä itsestään kiinni ja jos tahtoa riittää...Tottahan toki Vesimiesnainen kiinnostaa, kun tunne-elämän kuu ja rakkauden planeetta venus on miehellä samassa merkissä. Ihastus on varmaan voimakas, myönnetään. Onnea tulevaisuudelle!
- veskari
Kiitoksia lunalle!
Koin viestisi positiivisena ja itselleni tyypillisellä itsepäisyydellä ja sinnikkyydellä töitä tämän suhteen eteen olen valmis tekemään.
Kuten sanoit, ihastus on voimakas, minun puoleltani. Toisesta osapuolesta en niin osaa sanoa, kun ei ole suuri tunteittensa näyttäjä, ainakaan suullisesti suoraan sanoja. Liekö se kauriille ominaista? Siinä minulla ainakin oppimista, tulkita tekoja, sanomattomien sanojen sijasta.
Niin, kohtaamisesta. Ihan kadulla tuli vastaan, ja vei jalat alta :))
- Astron
Sinun ei oikeasti kannata analysoida suhdetta hengiltä ennen kuin olet (käsittääkseni)edes aloittanut suhdetta.
Paras ajankohta karttavertailujen tekemiseen on suhteen alettua, kun on jo hieman tutustunut toiseen.- veskari
Tärkeä kommentti sinullakin, Astron, kiitos siitä.
Ja oikeassakin taidat olla, sillä jäin eilen pohdiskelemaan, edelliseen kommenttiin liittyen, mikä tässä suhteessa (sainoisin kyllä suhde, muutaman kuukauden kestänyt) nyt niin haastavaa on? Eikö sittenkään kommentti ollut positiivinen kuten sen olin itse ajatellut jne.?
Tietämättömänä asioita muokkaa sellaisiksi kuin niiden toivoisi olevan, ja toisaalta, joskus tekee kärpäsistä härkäsiä.
Ennen kaikkea, haluan kuitenkin elää ja kokea tämän ja sen mukanaan tuomat asiat ja kokemukset. Jonkun muun ajatusta lainaten: "älä elä äläkä rakasta vaimeasti. ota riski. rakkaudessa usein käy huonosti. mutta mitä sen väliä. elämä ja kuolema ovat kaksosia."
- Fata
sun omissa planeetoissa on virhe, koska vaakaihmisellä ei
voi olla venus vesimiehessä. se on korkeintaan kahden
merkin päässä vaa'asta. muuten toi näyttää karmean
epäsopivalta toi teidän jutska. kai sä olet kokenut se
turvalliseks ja sitten saat huomata ettei se tajua sun
fiiliksiä lainkaan tai sun tarvetta elää iisiti ja keveesti
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 925981
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804772Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv963025Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p262810Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262075Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191496Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3351057Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?851028Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚125960- 48764