Älkää kirjoittako

ette tarkoita.
5108
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Näin olen samaa mieltä .miettiä kaksi kertaa voi joutua itse siitä kärsimään.

Äänestä

olen kirjoittanut muutaman kerran hirveyksiä kun olen suuttunut, mutta toki suuttumus oli oikeutettua, hirveätä henkistä kuoliaaksilyömistä psykonarskun taholta. Kenen tahansa pinna voisi revetä. Mutta on tärkeää hillitä oma käytöksensä jotta narsku ei saa lisämateriaalia julkiseen mollaamiseensa.

Äänestä
  • Kyseessä on hajota ja hallitse/manipuloi ja hyödy- tekniikka joka on kuvailtu psykopaateista kertovassa kirjassa.

    Äänestä

  • L.p kirjoitti:

    Kyseessä on hajota ja hallitse/manipuloi ja hyödy- tekniikka joka on kuvailtu psykopaateista kertovassa kirjassa.

    Psyko iloitsee jos saa toisen luopumaan rakkaudesta. Psyko ei kykene rakkauteen ja siksi kuvittelee että sielunkumppani ja rakkaus on korvattavissa ja henkinen yhteys hajoitettavissa. Ei ole. Vain kuolleen ruumiini ylitse.

    Äänestä

Totuus on joskus vaikea uskoa,näin tuo asia vei paljon kaunista pois.
Surullista mutta totta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mitä kirjoitti:

ette tarkoita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu