satuttu samaan kouluun, samalle paikkakunnalle, samaan limudiscoon ja oltaisiin kohdattu siellä? Siis joskus limu-iässä? Aika kutkuttava mielikuva.
Jostain ihmisistä tulee tuntuma, että ne on tuntenut pidemmän aikaa, vaikka niitä ei edes tunne. Sinä olet semmoinen jostain syystä nainen, en tiedä miksi.
Lisäksi pidän susta sen takia koska olet voin olla väärässäkin semmoinen ns. kunnon tyttö. Semmonen tyttö tai nainen joka viedään vihille, oot naisten pioneer tai mercedez benz. Paras. Kutkuttavia yöunia toivoen..
Jostain ihmisistä tulee tuntuma, että ne on tuntenut pidemmän aikaa, vaikka niitä ei edes tunne. Sinä olet semmoinen jostain syystä nainen, en tiedä miksi.
Lisäksi pidän susta sen takia koska olet voin olla väärässäkin semmoinen ns. kunnon tyttö. Semmonen tyttö tai nainen joka viedään vihille, oot naisten pioneer tai mercedez benz. Paras. Kutkuttavia yöunia toivoen..
Vastaukset 26
Vanhimmat
oi kun ihana kirjoitus :) minäkin ajattelen siitä miehestä,että se on jotenkin tuttu vaikka ei olla käyty ala-astetta ees samalla kylällä...eikä nähty ennen kuin päälle parikymmppisinä :)
ja mulle tulee tunne että ollaan ehkä ylä-asteikäsiä kun kohtaan hänet :) semmonen teinimeininki :) vaikka ollaan jo aika vanhoja heh
kuvittelen juuri kaikenlaisia tapahtumia elämässäni ja mietin mitä jos hän olisi ollut mukanani, eli koen ne tavallaan yhdessä hänen kanssaan..
Vitsi ku oltaiski ala-asteella nojailtu toisiimme, kyl ny olla asiat mallillaan, blaah.
kuka tietää? Hieno mielikuva silti.
Hä?
Anssia...
kuvittele "se" mielessäsi.
pahis ja kiltti tyttö joka ei ees katsellut poikia vielä tuossa iässä. leikin kotona barbeilla ;D
niin nuori ole? Tai ehkä hän leikki barbeilla todella myöhään.. :D
no mehän asuttiin silloin siellä Australiassa,ja viljeltiin niitä peltoja.
Etkö sää voi muistaa? ei me diskoiltu siellä ,kun uurastettiin híki hatussa.
Mää muistan hyvin...silloin 1700luv.
Niin oli joo:D .. ja vieläkin on ikävä Australiaan..:D
ollakin? Muistan kun eilisen..
Voisit vaikka olla hän, jonka minä tunnen niin tutun tuntuiseksi. Kuin oltaisiin tunnettu jo pidempäänkin. Ja olen kyllä semmonen ns. kunnon tyttö, vaikka näitä "kiellettyjä" tunteita tunnenkin. Ja sinäkin olet aivan ihana, unelmien mies.
Kyllä se tuntuu aika kutkuttavalta ajatukselta, jos oltais tavattu jo nuoruudessa.
Hyvää yötä.
Missä päin asustelet?
Itä-Suomessa.
itä-suomeen ;)
ei kahta kertaa samaa tapaa. Tapasin exän meinaan koulun limudiscossa vuonna miekka ja kivi.
Tuo on todella nätisti kirjoitettu. Olen joskus pohtinut samaa ja ollaan varmasti teineinä joskus ohitettukin toisemme, mutta tajuamatta kuka siinä ohitse kulkee. Hän on juuri sellainen mies, joka varmasti teininä olisi ollut just se ideaali ensimmäinen rakkaus ja poikaystävä, jota aina etsin ja kaipasin, mutta en löytänyt. Voisiko nyt ottaa revanssin noista teinivuosista, jotka eivät olleet niin kauhean kivoja?
? en usko että hän on samalta paikkakunnalta.
Ei mekään, mutta kuitenkin olen myös hänen kotikaupungissaan aina välillä käynyt ja en tiedä onko hän kesälomillaan kulkenut omilla nurkillani.
Me satuttiin yhteen, eikä hän välittänyt.
Jospa aika ei vaan ollut oikea.
vielä ainakaan ;)
Omaperäisesti ilmaistu ja oikein hyvällä tavalla kutkuttava viesti.
Limu-iässä. Jaa'a . Varmasti ihan päätöntä menoa olisi se ollut.
eli et tiedä...tulin paikkakunnallesi, juuri tuolloin lumudiscoiässä. Muistatko? Et. Et yhdistä minua siihen tyttöön, rohkeaan. Tulin sinne, näin ja koin. Olit oikeasti se ensirakkauteni. Katsottiin silloinkin silmiin. Olit niin ujo, ettet silloinkaan uskaltanut. Niinkuin et nytkään, noin 25 vuotta vanhempana. Yhä katsot silmiin, olet sama poika. Ihana.
Harmi vain, että ujoutesi estää sinua saamasta enemmän kuin saat.