Härskiä meininkiä täyspotin henkilökunnalta

hämmästys

Tulinpa tässä todistaneeksi todella surullisen tapahtuman seinäjoen täyspotissa toissapäivänä, viimeisen tunnin /puolitoista ennen sulkemisaikaa asiakkaita oli lisäkseni vain 2 muuta pelaajaa, toinen heistä on tosi tuttu näky siellä, pelaa yleensä pöytärulettia tonnilla/parilla, tällä kertaa tämä pelaaja takoi n. Tunnin kahta automaattirulettia käyden lähes kokoajan vaihtamassa vaihtoautomaatista 50euron seteleillä kolikoita, sitten siirtyi pelaamaan pöytärulettia, varttia ennen sulkeutumisaikaa ihmettelin outoa läiskeääntä mikä kuului välillä ruletin luota, katsoin peli koneiden välistä ja näin kuinka kyseinen pelaaja mumisi itsekseen ja läiski itseään avokämmenillä voimakkaasti pään alueelle hävityn kierroksen jälkeen, peli jatkui ja aina vaan lisää hävittyään hän alkoi hakata päätään seinään ja heitti lompakkonsa täysiä päin automaattiriviä, peli vaan jatkui ahneen henkilökunnan toimesta, viimeisen kierroksen mentyä pelaaja keräsi lompakkonsa maasta ja alkoi heitellä tuoleja lattialle kumoon ja taas lompakon toiseen suuntaan taka seinään samalla huutaen itkunsekaisesti. Henkilökunta ei puuttunut tilanteeseen millään lailla, ei sanallisesti / muuten, jäi kyllä todella paha maku suuhun tuosta, mielestäni kyseinen kaveri tarvitsi apua, ei täyspotin ahneuksissaan rahastamista viimeiseen euroon, ko. Kaveri on yrittäjä ja kantaa paljon rahaa tuonne raylle, siinä varmaan selitys miksi antavat riehua. Itse en kanna tuonne mestaan enään koskaan senttiäkään. Ei tunnu hyvän tahdon peleiltä enään

13

735

    Vastaukset 13

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tappiolla huono olla

      Niinpä. Kun on moraali ja etiikka vastaan rahan ahneus, kumpi yleensä voittaa? Rayhan tekee niin monelle hyvää, että siinä yksittäisten ihmisten epätoivo jää toiseksi. Mistäpä ne avustukset enemmän ja vähemmän tärkeisiin kohteisiin riittäisivät ellei me itkusilmin niitä vähiä rahojamme paremman toivossa sinne automaattiin tungettaisi.

      • ilkka.

        tämä mies on voittanut eräässä onnenpelissä isohkon summan.. mutta ilmeisesti luisui voiton jälkeen pahaan pelikierteeseen.. :(


    • peluri4

      Surullinen tarina. Miestä korpesi äärettömästi menetettyään rahat ja himoissaan tunki vain lisää rulettiin häviten yhä lisää ja lisää.

      Kenenkään talous ei kestä kovaa pelaamista, oli minkälainen yrittäjä tahansa. Toivottavasti kertomasi mies pääsee eroon peleistä. Kirjoituksestasi paistoi surullisella tavalla rajan yli astunut pelaaja, jolla on kontrolli jo täysin mennyt. Ja se vit_utus ja itsesyytökset....

    • rieskha55

      mä voin viedä tytöt tänään kotiin, ei teijen poikien tarvi vaivautua. täh

    • surullistamuttatotta

      Jos tämä tarina oli totta, niin oli aika surullista :( jos olisit kuvannut tuon ja ladannut youtubeen olisit todistanut RAY:n ahneuden

    • näin

      No kyllä ne pelaajat saa höyryjä pihalle päästellä. Se on aika vaikee lähtee toista kieltää pelaamasta ilman että pelaaja itse on sanonut että ei haluu enää pelata. Varsinkin jos pelaaja oli yksin pelipöydässä niin siinä ei haitattu muiden pelaajien viihtyvyyttä.

      Eikä ne ruletin pyörittäjät mitään provisiota saa. Tietysti jos jotain tuottoennätystä haetaan niin asia erikseen, mutta ei niistäkään mitenkään kauheesti taloudellisesti hyödy että pitäis riskeerata oma työpaikka paskalla asiakaspalvelulla.

      • 7.62

        Samaa mieltä. Ei mikään laki estä tarjoamasta pelaajalle mahdollisuutta hävitä rahansa vaikka olisi kuinka ilmeistä että menevät omat siinä missä varastetutkin.


    • Näin se on

      Ei tuo ole työntekijöiden ongelma. Itsehän se ukko on riippuvuutensa aiheuttanut.

    • eienäänsinne

      Siellä ne läskiperseiset akat on valmiina ottamaan rahat pois käyvät oikein kyselemässä automaattipelejä pelaavilta asiakkailta että eikö pelattais rulettia pöydäs kun se on niin hyvä peli. Vit tu mitä touhua. Hymyillään vaan kivasti ja jutustellaan jotain vammaista peliylistystä.

      • HaiHeikkiii

        Nämä ovat mielenkiintoisia tarjouksia. Sinulta voisin harkita ostavani käytetyn auton. Tämä lause vastaa räkäistä nauruani.


      • Reiska Rahakas
        HaiHeikkiii kirjoitti:

        Nämä ovat mielenkiintoisia tarjouksia. Sinulta voisin harkita ostavani käytetyn auton. Tämä lause vastaa räkäistä nauruani.

        pistäyväppäz Hesan kazinolla niin suat uutheen authoon rahhoo heti.


      • Kerjälääne

        Onpa muuten nykyään komia paikka tua pelaamo.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      74
      1650
    2. Naantalin kylpylän ampujat

      Oli somppumatuja. Nyt mennään. Suomi on ruotsi.
      Maailman menoa
      20
      1124
    3. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      32
      1063
    4. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      133
      871
    5. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      189
      806
    6. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      64
      684
    7. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      191
      607
    8. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      598
    9. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      48
      528
    10. 69
      510
    11. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      507
    12. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      32
      498
    13. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      57
      485
    14. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      457
    15. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      422
    16. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      417
    17. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      413
    18. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      16
      399
    19. Päivän galluppi

      Minkälainen ehkäisy sinkkupalstalaisilla käytössä?
      Sinkut
      82
      398
    20. En usko et enää

      Uskaltaisit irl mitään
      Ikävä
      37
      396
    Aihe