Härskiä meininkiä täyspotin henkilökunnalta

hämmästys

Tulinpa tässä todistaneeksi todella surullisen tapahtuman seinäjoen täyspotissa toissapäivänä, viimeisen tunnin /puolitoista ennen sulkemisaikaa asiakkaita oli lisäkseni vain 2 muuta pelaajaa, toinen heistä on tosi tuttu näky siellä, pelaa yleensä pöytärulettia tonnilla/parilla, tällä kertaa tämä pelaaja takoi n. Tunnin kahta automaattirulettia käyden lähes kokoajan vaihtamassa vaihtoautomaatista 50euron seteleillä kolikoita, sitten siirtyi pelaamaan pöytärulettia, varttia ennen sulkeutumisaikaa ihmettelin outoa läiskeääntä mikä kuului välillä ruletin luota, katsoin peli koneiden välistä ja näin kuinka kyseinen pelaaja mumisi itsekseen ja läiski itseään avokämmenillä voimakkaasti pään alueelle hävityn kierroksen jälkeen, peli jatkui ja aina vaan lisää hävittyään hän alkoi hakata päätään seinään ja heitti lompakkonsa täysiä päin automaattiriviä, peli vaan jatkui ahneen henkilökunnan toimesta, viimeisen kierroksen mentyä pelaaja keräsi lompakkonsa maasta ja alkoi heitellä tuoleja lattialle kumoon ja taas lompakon toiseen suuntaan taka seinään samalla huutaen itkunsekaisesti. Henkilökunta ei puuttunut tilanteeseen millään lailla, ei sanallisesti / muuten, jäi kyllä todella paha maku suuhun tuosta, mielestäni kyseinen kaveri tarvitsi apua, ei täyspotin ahneuksissaan rahastamista viimeiseen euroon, ko. Kaveri on yrittäjä ja kantaa paljon rahaa tuonne raylle, siinä varmaan selitys miksi antavat riehua. Itse en kanna tuonne mestaan enään koskaan senttiäkään. Ei tunnu hyvän tahdon peleiltä enään

13

685

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tappiolla huono olla

      Niinpä. Kun on moraali ja etiikka vastaan rahan ahneus, kumpi yleensä voittaa? Rayhan tekee niin monelle hyvää, että siinä yksittäisten ihmisten epätoivo jää toiseksi. Mistäpä ne avustukset enemmän ja vähemmän tärkeisiin kohteisiin riittäisivät ellei me itkusilmin niitä vähiä rahojamme paremman toivossa sinne automaattiin tungettaisi.

      • ilkka.

        tämä mies on voittanut eräässä onnenpelissä isohkon summan.. mutta ilmeisesti luisui voiton jälkeen pahaan pelikierteeseen.. :(


    • peluri4

      Surullinen tarina. Miestä korpesi äärettömästi menetettyään rahat ja himoissaan tunki vain lisää rulettiin häviten yhä lisää ja lisää.

      Kenenkään talous ei kestä kovaa pelaamista, oli minkälainen yrittäjä tahansa. Toivottavasti kertomasi mies pääsee eroon peleistä. Kirjoituksestasi paistoi surullisella tavalla rajan yli astunut pelaaja, jolla on kontrolli jo täysin mennyt. Ja se vit_utus ja itsesyytökset....

    • rieskha55

      mä voin viedä tytöt tänään kotiin, ei teijen poikien tarvi vaivautua. täh

    • surullistamuttatotta

      Jos tämä tarina oli totta, niin oli aika surullista :( jos olisit kuvannut tuon ja ladannut youtubeen olisit todistanut RAY:n ahneuden

    • näin

      No kyllä ne pelaajat saa höyryjä pihalle päästellä. Se on aika vaikee lähtee toista kieltää pelaamasta ilman että pelaaja itse on sanonut että ei haluu enää pelata. Varsinkin jos pelaaja oli yksin pelipöydässä niin siinä ei haitattu muiden pelaajien viihtyvyyttä.

      Eikä ne ruletin pyörittäjät mitään provisiota saa. Tietysti jos jotain tuottoennätystä haetaan niin asia erikseen, mutta ei niistäkään mitenkään kauheesti taloudellisesti hyödy että pitäis riskeerata oma työpaikka paskalla asiakaspalvelulla.

      • 7.62

        Samaa mieltä. Ei mikään laki estä tarjoamasta pelaajalle mahdollisuutta hävitä rahansa vaikka olisi kuinka ilmeistä että menevät omat siinä missä varastetutkin.


    • Näin se on

      Ei tuo ole työntekijöiden ongelma. Itsehän se ukko on riippuvuutensa aiheuttanut.

    • eienäänsinne

      Siellä ne läskiperseiset akat on valmiina ottamaan rahat pois käyvät oikein kyselemässä automaattipelejä pelaavilta asiakkailta että eikö pelattais rulettia pöydäs kun se on niin hyvä peli. Vit tu mitä touhua. Hymyillään vaan kivasti ja jutustellaan jotain vammaista peliylistystä.

      • HaiHeikkiii

        Nämä ovat mielenkiintoisia tarjouksia. Sinulta voisin harkita ostavani käytetyn auton. Tämä lause vastaa räkäistä nauruani.


      • Reiska Rahakas
        HaiHeikkiii kirjoitti:

        Nämä ovat mielenkiintoisia tarjouksia. Sinulta voisin harkita ostavani käytetyn auton. Tämä lause vastaa räkäistä nauruani.

        pistäyväppäz Hesan kazinolla niin suat uutheen authoon rahhoo heti.


      • Kerjälääne

        Onpa muuten nykyään komia paikka tua pelaamo.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mieleni harhailee sinussa

      Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei
      Tunteet
      21
      5804
    2. Taposta murhaksi

      Mitä tästä tapauksesta tiedetään?
      Kajaani
      60
      1967
    3. Grilli lopettaa?

      Pitääkö huhu paikkaansa että grilli lopettaa lähiaikoina?
      Suomussalmi
      25
      1409
    4. Joko Martinalla uusi aviomies hakusessa

      Onko jo Raya sovellukseen laitettu uusi vetoomus vetämään... ja mistähän maasta mahtaa olla seuraava sulhasehdokas. Suom
      Kotimaiset julkkisjuorut
      230
      1215
    5. Pitääkö luovuttaa?

      Sano nyt edes jotain 👾
      Ikävä
      74
      1125
    6. Mitä teet nainen

      Jos saat tietää että mies on elänyt yksinäistä ja rauhallista elämää sinua kaivaten, ei ole ollut muiden naisten kanssa,
      Ikävä
      53
      1077
    7. Missä olitte kun oli teidän tähän saakka kaunein yhteinen hetki?

      Me olimme rannalla erään kiven päällä❤️
      Ikävä
      66
      1059
    8. Pitkäaikaistyöttömyys Suomessa harvinaisen paha

      Karut työttömyysluvut, korkein luku yli neljännesvuosisataan.
      Maailman menoa
      143
      1036
    9. Olet nuorempi nainen aivan ihana

      Tykkään susta ihan valtavasti ❤️❤️
      Ikävä
      51
      1032
    10. Mitä vastaisit

      Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle
      Ikävä
      58
      985
    Aihe