Lidl Takoo Hirmulukuja
wallan
11204
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Kitti wallan että laitoit linkin tänne Kouvola-palstalle. Voisitko laittaa myös suurimmista pörssiyhtiöistä jotain kivaa meille kaikille tänne missä aiheena on KOUVOLA!
Tuo Koskee myös Kouvolan aluetta. Lidl on kouvolassa, Kuusankoskella, Inkeroisissa jne.
Lidl rohmusi lapsiperheet
13.4.2014 2:03
Kuva: Jussi Nukari
Lidl-kauppojen asiakaskunta on muuttunut ketjun reilun 10 Suomen vuoden aikana.
Suomen Lidl-kauppojen asiakaskunta on muuttunut paljon reilun kymmenen vuoden aikana, uutisoi Ilta-Sanomat. Lidlin Suomen maayhtiön toimitusjohtaja Lauri Sipponen sanoo lehdelle, että Lidlin suurin asiakasryhmä koostuu nyt lapsiperheistä.
Saksalainen Lidl-ketju tuli Suomeen vuonna 2002. Sipposen mukaan alkuvuosina asiakkaissa olivat yliedustettuina hyvin toimeentulevat, koulutetut ihmiset ja myös heikommin toimeentuleva väki.
Kaupan liitto kertoi viime kuussa markkinatutkimusyhtiö Nielsenin lukuihin viitaten, että Lidlin markkinaosuus päivittäistavarakauppamarkkinoilla kasvoi viime vuonna Suomessa eniten, 1,1 prosenttiyksikköä edellisvuodesta. Lidlin markkinaosuus on nyt vajaa seitsemän prosenttia.
Selvä markkinaykkönen on S-ryhmä yli 45 prosentin osuudellaan. Sen kasvu jäi 0,1 prosenttiyksikköön. STT
ai että kouvolas, kuusaal, inksas ja oikein jiiänee. mitenkäs noi K- ja S-kaupat? Niitäkin on kouvolas, kuusaal, elimäel, korial, myllykoskel, inksas, valkealas, voikkaal, jaalas ja niin edelleen. Miten tämä nyt niin liittyy Kouvolaan, jos näitä kauppoja on ympäri Suomea? Mitäs jos puhuttais vaikka verotuksesta? Veroja meinaan maksetaan ympäri Kouvolaa aika lailla?! Jutskattaisko talvirenkaista? Kitkat vai nastat? Molempia on autoissa, joilla ajellaan Kouvolassa?!?!
Itse kierrän saksalaisketjun kaukaa.
Meikä kiertää saksalaisketjun todella läheltä pari kertaa ympäri päivittäin. Samalla irvistellen niille! Siitä saavat senkin sakemannit! Toimintani tavoite on ihan hämärä, mutta uskon saavuttavani sen joka päivä kun en mene Lidliin. Voin ainakin päteä kaikille etten käy siellä.
nää jotka käy lidlissä ostoksilla on jotain vitun köyhii
Väärin! Tuulipukukansa (ne köyhät) käy Prismassa kun luulevat, että siellä on havempaa kun siinä S-kaupan naivin typerässä mainoksessa ne Ruotsin kuningasperheen näköiset niin ruåtsiksi höpöttää (on muuten todella mauton ja typerä mainos).
Luulo ei ole kuitenkaan tiedon väärti. Prisma ja etenkin tämä Kouvolan Prisma on nykyään kalis. Kuulemma myös S-markettien myynti Kouvolan alueella on laskenut jo pitkään, joten ei ihme, että Lidl porskuttaa.
se et oot köyhä ja käyt lidlissä ei tarkota että muutki ois jotain vitun köyhii niinku sä
ei se ahtaajat tarkoita että "tuulipuku" kansa on teitä huonompaa vaikka tienavatkin vähemmän. Näet kukaan ei saa markkoja mukaansa hautaan
no+niitä+markkoja+käytetäänkin+ennen+ku+joudutaan+hautaan.+köyhät+elää+kädestä+suuhun+ja+rahamiehet+elää+leveästi.+kummatkaan+ei+vie+mitään+hautaan.+köyhillä+on+kurjaa+ja+rahamiehillä+hauskaa.+kolmas+ja+kaikkein+sairain+ihmisryhmä+on+nuukailijat,+joilla+rahaa+riittää,+mutta+silti+käydään+ostamassa+halvinta+paskaa+alennusmyynneistä+ja+kuollaan+esim.+tautiin+joka+on+tullut+pilaantuneesta+-30%+eineksestä.+söin+vuosikymmeniä+paskaa+ja+henki+lähti+mutta+säästin!
köyhät+ja+nuukat+ovat+perseestä.+rahamiehet+porskuttavat+ja+toimivat+esikuvina+kunnon+ihmisille+ja+aiheuttavat+kateutta+köyhille.