Näin kirjoittaa Iltalehti tänään:
http://www.iltalehti.fi/viihde/2014041218208777_vi.shtml
Miksi minusta tuntuu, että kaikki on suurta bluffia. Ei KUKAAN voi olla noin sekaisin.
http://www.iltalehti.fi/viihde/2014041218208777_vi.shtml
Miksi minusta tuntuu, että kaikki on suurta bluffia. Ei KUKAAN voi olla noin sekaisin.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Taidat itse olla aivan sekaisin.
Sivukommenttina, että näitä mä aina ihmettelen. Kuka nolaa itsensä vastaamalla samoilla sanoilla takaisin. Alempaa tyhmyyden astetta kun ei ole, etenkin kun asian laita on ilmiselvä. Aivan käsittämätöntä.
Miten kaksio muuttui yht'äkkiä yksiöksi? Ja tuo munkkiniemen asunto muka luksusasunto. Vanha tavallinen kerrostalo, ei yhtään sen ihmeellisempi.
Feikiltä kuulostaa.
Eihän sitä yksiötä/kaksiota olisi ollut pakko kalustaa rumasti. Ja kuka valmistaa takassa pihvejä? Ja vielä viikottain?
"Ja kuka valmistaa takassa pihvejä?"
Avotakkaihmiset tietenkin.
Ei voikaan, niinhän sitä luulisi. Linkissä kuitenkin aivan selvästi näkyy, miten hän edelleen loukkaa entistä perhettään repostelemalla heidän kotiaan vielä uudessa lehdessä, kun entinen ei kelpaa.
Miten tuollainen ihminen voi toimia juristina? Noin epäoikeudenmukainen ja oikeudentunnoton? Voisiko joku juristi nyt selittää?
Mistä te tiedäte, vaikka olis ex-vaimo antanut Avo_akalle asunnon mallia, ja näpäyttänyt samalla Hekulia, miten oli ennen??
Tuo yksiö on nyt ihan takuulla vain väliaikainen kämppä, johon ei kannata satsata....Varsinkaan, kun siellä ei juuri edes öitä vietä!!!
Tuskin se eksä kuitenkaan mielisairas on.
Mutta kuulkaas, miten edellinen kirjoittaja muka voi tietää missä tämä suunnattoman kiinnostava ampela öitänsä viettää? Ja että yksiö on väliaikainen? Ja ettei siihen kannata satsata?
Kun hessulikin kuulemma tänne meinaan kirjoittelee.
Mun mielestä se yksiö oli magee.
ei VOI kiinnostaa
Koska Hessuli on villiintynyt ja haluaa olla nuori jälleen, hän kuvittelee olevansa 18vee ja hommaa ekan kämpän ;-) Sisustaminen on vielä vaiheessa... ja eihän kämpässä käydä kuin nukkumassa, kun vapaa-ajat biletetään ja vongataan misuja.
Tämä, tai sitten Heikki haluaa vain kerjätä sääliä "joutumalla" asumaan tuollaisessa kalustamattomassa asunnossa.
Oletko todella sitä mieltä, että edes hän voisi kuvitella asumisensa kiinnostavan ketään?
Kuherteleekohan Hessuli Danitan kanssa tuossa kapeassa sängyssä?
http://www.iltalehti.fi/viihde/2014041218208777_vi.shtml
Mä en kyllä lähtisi tän stoorin pohjalle paljoa rakentamaan.