Mistäköhän saisi bensaa kestävää 1-2mm paksua kumilevyä josta voisi näprätä tiivisteitä bensatankin korkkeihin? Noissa muovisissa halpistankeissa aivan kelvottomat.
bensatankin kumitiiviste?
5
4560
Vastaukset
- Jäbä duunaa
Noo Etrasta, "teollisuuspuolelta" hommasin itse, tosin kiinteän diesel- tankin manusluukkuun. Ostamani taisi olla kyllä 3-4 mm mutta mielestäni pitänyt nesteet ja hajut hyvin. Eikä pieni pala maksanutkaan juuri mitään.
- osaatko miettiä ??
Taitaa olla pensaa aivoissasi !!
Jälleen kerran joku onneton luulee että me kaikki asutaan ALATÖLVIÖLLÄ. Mistä helvetistä me tiedetään missä siellä on joku kumikauppa. Pöljä - bensaa suonissa..
Ihan tässä virutaan kehäkolmosen sisäpuolella, lisäksi useimmilla ketjuilla on nettimyymälät, että kyllä monet vinkit ovat päteviä koko maassa. Näin keväällä bensa tuppaa nousemaan päähän asti, mutta hyvät vinkit kelpaa edelleen, pitää sieltä Etrasta kysyä.
Ongelmahan on laaja, noita halpistankkeja lienee maassa kymmenin tuhansin ja kaikissa se korkkitiiviste vuotaa.- Halpatankki
Mulla on kanssa halpismuovitankki ja korkki on vuotanut alusta saakka, sen siitä saa kun ostaa biliksestä. Ei se vuoto niin paljon tosin haittaa että jaksaisin lähteä reklamoimaan asiasta.
- Anonyymi
Joo aatelin ruiskusuuttimien vanhojen tiivisteiden alle värkätä 1-2mm kumilevystä "väliaikaiset" tiivisteet uusii alapää tiivistei orotelles et pääsis pensas veroo maksaa (: tv yli viikon kestää tulla tivarit Saksasta...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.913942Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j973297Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1242608Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2071928Mikä ihme teitä savolaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.201774Varusmiehen kuolema
Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä951658Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä
Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m791645- 1101519
Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?11291- 571182