Mistäköhän saisi bensaa kestävää 1-2mm paksua kumilevyä josta voisi näprätä tiivisteitä bensatankin korkkeihin? Noissa muovisissa halpistankeissa aivan kelvottomat.
bensatankin kumitiiviste?
5
4851
Vastaukset
- Jäbä duunaa
Noo Etrasta, "teollisuuspuolelta" hommasin itse, tosin kiinteän diesel- tankin manusluukkuun. Ostamani taisi olla kyllä 3-4 mm mutta mielestäni pitänyt nesteet ja hajut hyvin. Eikä pieni pala maksanutkaan juuri mitään.
- osaatko miettiä ??
Taitaa olla pensaa aivoissasi !!
Jälleen kerran joku onneton luulee että me kaikki asutaan ALATÖLVIÖLLÄ. Mistä helvetistä me tiedetään missä siellä on joku kumikauppa. Pöljä - bensaa suonissa..
Ihan tässä virutaan kehäkolmosen sisäpuolella, lisäksi useimmilla ketjuilla on nettimyymälät, että kyllä monet vinkit ovat päteviä koko maassa. Näin keväällä bensa tuppaa nousemaan päähän asti, mutta hyvät vinkit kelpaa edelleen, pitää sieltä Etrasta kysyä.
Ongelmahan on laaja, noita halpistankkeja lienee maassa kymmenin tuhansin ja kaikissa se korkkitiiviste vuotaa.- Halpatankki
Mulla on kanssa halpismuovitankki ja korkki on vuotanut alusta saakka, sen siitä saa kun ostaa biliksestä. Ei se vuoto niin paljon tosin haittaa että jaksaisin lähteä reklamoimaan asiasta.
- Anonyymi
Joo aatelin ruiskusuuttimien vanhojen tiivisteiden alle värkätä 1-2mm kumilevystä "väliaikaiset" tiivisteet uusii alapää tiivistei orotelles et pääsis pensas veroo maksaa (: tv yli viikon kestää tulla tivarit Saksasta...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2462179- 1901655
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä471309Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad501025- 41826
- 14800
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä31780Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21760Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .25756Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46647