Millaisesta vartalosta pidetään eniten?

Tuntuu että pitäisi olla hyvin hoikka jotta pärjää kilpailussa mukana ja miehet huomaisi minut. Pitäisi viettää paljon aikaa kuntosalilla koska muutkin homot niin tekee. Välillä ahdistaa kun pitää koko ajan varoa mitä syö. Olen yrittänyt jättää aterioita väliin kun äiti aina laittaa jotain epäterveellistä muusia ja makkaraa.
Onko se joku sanaton sääntö kuinka laiha pitää olla jotta kelpaa?
Olen 178 cm ja 67 kg
4182
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kommenttis on kai provo? Sä et ole läski. Tsekkaa mitä painoindeksis sanoo:

http://www.painoindeksi.org/laske.php

"Painoindeksi on: 21,1 - Normaali paino"

Mul on 10 kg ylimäärästä. Olen ollut lihavampikin. Vikat kilot ei vaan tahdo lähteä ja sorrun usein tunnesyömiseen. Paino pysynyt samalla alueella lähinnä sen vuoksi, että urheilen kuitenkin, vaikkakin on jaksoja jolloin sitä on hyvin vähän ja sitten taas jaksoja jolloin enempi. Silti tulen aina torjutuksi painon vuoksi. Olen sen verran lyhyt, että tuo 10kg väärissä paikoissa on monille turn-off ja ruman naamataulun kanssa mahikset vielä huonommat. Jotkut jätkät pärjää laihalla kropalla vaikka naamataulu ois rumempi. Mut mä lopetin tän vuoden alussa roikkumisen deittailusivustoilla enkä enää käy edes yöelämässä enkä homobaareissa, koska se on niin turhaa. Tällä hetkellä on muutenkin niin raskas vaihe elämässä ettei todellakaan jaksa seurailla painoa. Joillakin ei sellaseen yksinkertaisesti ole aikaa. Parempi olla yksin niin ei tarvitse jatkuvasti kärsiä homojen ilkeilystä. Ihan sama millä tavalla lähestyt joko baarissa tai netissä. Joidenkin mielestä asenneongelmia. Paskanvitut. Yleensä tota jauhaa sellaiset joilla ei ole itsellään ongelmia seuran saannissa. Helppohan se on komeana kertoa rumalle kuinka seuraa etsitään.

Perushomo on sellainen, jonka maailma pyörii vain hänen ympärillään ja hän näkee oikeutetuksi ilkeillä/naljailla/arvostella muita, koska kuvittelee olevansa itse täydellinen kroppaa myöten. Joku tästäkin nyt pahastuu, mut sori, faktat on faktoja. Homoista suurin osa ei todellakaan ole mitään sisäisen kauneuden kannattajia. Sit on tää porukka, joiden vaatimukset kohdistuu sellaisiin miehiin, joiden tasoa he eivät itse edes vastaa. Sinnikkäästi roikkuvat deittisivustoilla vuodesta toiseen toivoen, että saisivat toivomansa miehen. Jotkut näistä harrastaa myös sitä, että pelleillään sellaisten kanssa, jotka he kokevat rumaksi. Antavat ymmärtää olevansa kiinnostuneita ja sitten paljastavat, etteivät he ikinä voisi kuvitella yhtään mitään. Mullekin tehty useamman kerran sillein, että on tultu juttelee ja liehittelee kunnes ovat sanoneet. "Sori mä pidän oikeesti laihoista kundeista, en mä sun kaa halua mitään".

Oon tässä jo useamman vuoden ajan nähny mitä tää homotouhu on, varsinkin mitä se on Helsingissä. Pintaliitoa, tunteetonta panoa ja kuntosalipakkomielteisiä ihmisiä. Kumma kun niitä bodareitakin on hirveesti sinkkuna. Eikö ne löydä toisiaan vai onko heillä vaatimukset niin kovat, että jos toisen hauiksen ympäryys on sentin lyhyempi kuin heidän toiveensa niin ei ole asiaa suhteeseen? Tai suhteesta on helppo lähteä, koska he tietää saavansa lähes kenet vain. Jossain vaiheessa sit ku ikä alkaa painaa niin todellisuus tulee heillekin vastaan, että niitä kriteereitä on hiukan löyhennettävä, jos haluaa suhteen. Monilla on niin epärealistisia odotuksia parisuhteesta, etten yhtään ihmettele miksi jotkut lihaskimputkaan ei tule keskenään toimeen.

Joo tuli rajuja yleistyksiä, mut ku tuntuu, että stereotypiat on ne mitkä jyllää eniten todellisuudessakin. Mut mä opettelen nyt elää yksin, vaik välil kaipaan toista ihmistä. Ystävät ei aina riitä, koska ei niiltä romanttista läheisyyttä saa.

Äänestä

Fakta on että moni tykkää hoikista. Ei kaikki. Itse laihdutin n 20 kg ja nyt olen tyytyväinen. Myös miesten kiinnostus on moninkertaistunut.

Äänestä

Itse inhoan löysäranteisia luikkuja. Miehekäs ~30-vuotias on paras.

Äänestä

Nuori voi olla kaunis hoikkanakin, mutta yli 25 vuotias anorektikko näyttää äkkiä ikälopulta. Muista, että nuoruutesi ja söpöytesi salaisuus on ihonalainen rasvakudos. Jos hävität sen, nuoruus on ohi.

Kuntosalilla käynti on meidän 30-vuotiaiden röyhistelyä, kun meillä ei ole enää supersöpöä naamaa. Älä siitä ahdistu. Me röyhistelijät osaamme arvostaa terveen nuorukaisen kaunista naapurinpoikamaisuutta.

Mitä jos opettelisit kokkaaman itse. Äitisi voisi ilahtua valmiista ateriasta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Standardi kirjoitti:

Tuntuu että pitäisi olla hyvin hoikka jotta pärjää kilpailussa mukana ja miehet huomaisi minut. Pitäisi viettää paljon aikaa kuntosalilla koska muutkin homot niin tekee. Välillä ahdistaa kun pitää koko ajan varoa mitä syö. Olen yrittänyt jättää aterioita väliin kun äiti aina laittaa jotain epäterveellistä muusia ja makkaraa.
Onko se joku sanaton sääntö kuinka laiha pitää olla jotta kelpaa?
Olen 178 cm ja 67 kg

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu