Moi fighterit ! Tilanne on tämä: ostin puurakenteiseen omakotitaloon n. 40kg painavan nyrkkeilysäkin, jonka tietysti aion asentaa roikkumaan. Selvittelin rakennuskuvista (loput skannerilla) kattotuolien paikat ja löysin sopivasta paikasta yhden, olisiko leveys 40mm - 50mm ja alapaarteen korkeuttahan on ainakin se 200mm. Kysymys kuuluu sopivalla alkureiällä kävisikö 8:n tai 10:n mm:n paksuinen, pituus 130mm - 150mm saparokoukku säkin roikotukseen ? Joidenkin rautakauppojen esitteissä luki "ei keinujen ym. kiinnitykseen", eli olisiko materiaalieroja ? Ja mistäpä vielä saisi sellaisen varmasti kestävän ? Jousen aion hankkia väliin iskuja hieman keventämään... Rakennusinsinööriboksaajat kiitos ! ; )
Nyrkkeilysäkin asennus pohdituttaa
1
87
Vastaukset
- mirtatsapiini
paras olis mennä nyrkkeilysalille niin ei tarvii tehdä mitään nörttimäistä nikkarointia kun säkit on valmiiksi katossa.voi keskittyä lyömisen harjoitteluun oikeassa ympäristössä ja ohjauksessa.ei mistään piilossa pannuhuoneessa harjoittelusta ole mitään hyötyä.tietysti jos kyseessä on hauskanpito niin linnanmäki on turvallisempi paikka kuin nyrkkeilysalit.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu128986Rakastan sinua
Enkä halua enkä aio sinua satuttaa. Satuttaisin samalla itseäni. Olet ihana mies ja olen pahoillani kuinka sinua kohteli37897Kun viimeksi tapasit kaivattusi
Kasvokkain ( ei netti, varmuudeksi vielä tarkennan), jännittikö? Jos, miten se ilmeni? Huomasitko jännittikö kaivattuasi47839Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus50741Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva143734- 54731
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e32723Ootko sä oikeasti sinkku?
Kun oot aina yksin tuol kylil, kyl mä susta naisen ottasin jos saisin luvan😳😘🔥42676Leppäskän tarratoimikunta kävi Suviseuroussa haastamassa riitaa!
Voiko enää törkeämmin häiritä uskovien juhlia? https://www.kirkkojakaupunki.fi/-/tarratoimikunnan-aktivistit-kokivat-sy187670Mitä Raamattu opettaa samaa sukupuolta olevien avioliitosta 4.0
Edelliset kolme ketjua tuli täyteen joten jatketaan keskustelua. Raamattu opettaa johdonmukaisesti, että homoseksuaali136665