Kotona

Olen nyt tänään ollut neljänseinän sisällä 7vrk. Alkaa jo päässä heittämään. Mutta mitäpä pienistä, kun ei pienetkään meistä. Kyllä tämä elämä osaa välillä koetella. Kurkkukin on kipeä stna.
8173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

YLÖS ULOS JA LENKILLE.

Äänestä

Minä olen ollut kolmatta vuotta. En pysty oikein enää liikkumaan muuta kuin hakemaan 100 metrin päässä olevasta siwasta kaljaa ja joskus vähän ruokaa.

Äänestä
  • kuinka uskallat hakea sivasta kaljaa olet niin huonossa kunnossa että 10 vuotias pikkupoika voi ryöstää sinut.

    Äänestä

Älä juo kylmää, niin kurkkukipu paranee.
Sitten kun on pimeetä, lähde pienelle lenkille ja kioskista suklaapatukka.

Äänestä
  • "läski make" kuis ne säryt? Ja molemmille kotiseinien puristuksissa oleville: joko ulos vaikka roskapussin takia joka pv tai ei hyvää seuraa. Rupeaa vain ajatukset kiertämään samaa kehää ja ahdistaa enempi eikä kalja korjaa tilannetta. Suklaa vaikuttaa mielihyvä keskukseen, suosittelen kipaisua kiskalla. Apteekista saa nielua puuduttavia imeskelytabletteja. Paljon nesteitä ja nykyään ammattilaiset suosittelevat enempi viileitä juomia, ihmettelen tätä. Hunaja hyvä myös.Tsemppiä : ).

    Äänestä

  • en kerro ; ) kirjoitti:

    "läski make" kuis ne säryt? Ja molemmille kotiseinien puristuksissa oleville: joko ulos vaikka roskapussin takia joka pv tai ei hyvää seuraa. Rupeaa vain ajatukset kiertämään samaa kehää ja ahdistaa enempi eikä kalja korjaa tilannetta. Suklaa vaikuttaa mielihyvä keskukseen, suosittelen kipaisua kiskalla. Apteekista saa nielua puuduttavia imeskelytabletteja. Paljon nesteitä ja nykyään ammattilaiset suosittelevat enempi viileitä juomia, ihmettelen tätä. Hunaja hyvä myös.Tsemppiä : ).

    Niska alkaa olemaan parempi vähäsen. Oon vetäny lihasrelaksantteja naamaan ja pitänyt lämpötyynyä. Viinaa en oo juonnu viikkoon. Yhden kerran olen viikon sisällä poistunut kämpästä ja vienyt roskat. Tiistaina koitan lähteä kauppaan. Tuntuu vaan, että flunssa alkaa tekemään tuloaan on niin pjaska olotila tai voi johtua niskasta.

    Äänestä

  • Läski Make kirjoitti:

    Niska alkaa olemaan parempi vähäsen. Oon vetäny lihasrelaksantteja naamaan ja pitänyt lämpötyynyä. Viinaa en oo juonnu viikkoon. Yhden kerran olen viikon sisällä poistunut kämpästä ja vienyt roskat. Tiistaina koitan lähteä kauppaan. Tuntuu vaan, että flunssa alkaa tekemään tuloaan on niin pjaska olotila tai voi johtua niskasta.

    Kaupassa on hyvä kiertää kaljahyllyt kaukaa. Jos rahaa on, osta hunajaa, mitä voit pistää tavalliseen tai ruusunmarjateehen. Kamomillatee rauhoittaa. Vähitellen olosi paranee, tai jos ei muutamaan päivään, niin sitten lekuriin.

    Äänestä

Onko helpottanut?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Läski Make kirjoitti:

Olen nyt tänään ollut neljänseinän sisällä 7vrk. Alkaa jo päässä heittämään. Mutta mitäpä pienistä, kun ei pienetkään meistä. Kyllä tämä elämä osaa välillä koetella. Kurkkukin on kipeä stna.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu