Uusi rapid

kävin koeajamassa uuden skoda rapidin.ahtaanpaikan kammo oli ensimmäinen kuin istuin autoon.todella ahdas kaikinpuolin.ja sitten itse koeajo,omistin joskus -80 luvulla skoda 120 ls.n,eipä ollut rapidissa ja tuossa 120.ssa skodassa yhtään eroa ajettavuuteen,samallalailla otti tuuli molempiin,ja ajettavuus samaaluokkaa kummassakin skodassa ja melu samaa tasoa molemmissa.niin jäi kaupat tekemättä,niinpä meninkin tuttuun citroen liikeeseen ja tilasin uuden c4.n.
19230
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Ruma se on! Rapidista tunnistaa heti nykyajasta jälkeen jääneen muotoilun. Perus Itäblokkia yrjö lentää, kun näkee ruman Rapidin.

http://i.imgur.com/Y1qjXZW.jpg

Äänestä

Äläpä valehtele. Sinä olet se eri palstojen häirikkö joka ajaa Toyotalla. Kirjoitusvirheesi paljastivat asian.

Äänestä

Skoda tekee myös isompia autoja. Miksi mennä koeajamaan pientä autoa jos on tuollainen ennakkoasenne?

No oikeasti olet vain nolo ja onneton Rölli jolla tuskin on edes ikää ajokorttiin, niin läpinäkyvä ja tyhmä aloitus jälleen kerran. Voit olla tietysti myös Toyotamyyjä, he ovat kapasiteetiltään samaa tasoa.

Äänestä
  • Joo, ihan varmasti omisti 80-luvulla 120 Skodan. Tai ehkä tyyli huomioiden. Sen verran huono auto nimittäin oli kyseessä. Ja nyt ei Skoda kelpaa...

    Äänestä

  • ei ollut ennakkoasenne.jos olis ollut niin en olisi mennyt koeajaan skoodaa.sinun kapasiteettisi ei riitä myymään edes päältäajettavia ruohonleikkureitakaan.

    Äänestä

hehheh skoda miehiä vituttaa

Äänestä

Provosointi tarkoittaa häiriköintiä. Tässä on taas yksi aloitus, jossa ei ole mitään totuuden pohjaa, van ihan pelkkää härnäystä kaikki. Mutta koska aloittaja on nähnyt kauheesti vaivaa viestin väsäämisessä, niin pitäähän siihen vastata.

Skoda Rapid ei todellisuudessa ole mikään ahdas auto, vaan suunnilleen saman kokoinen kuin edellinen Octavian malli. Ja sellaisella ajaneena tiedän, että se ei ole mikään ahdas.

Huvittavinta on vetää kirjoitukseen mukaan 35 vuoden takainen automalli, joka todistaa sen, että kirjoittajalla ei ole ollut tarkoituksena mikään muu kuin provosointi.

Loppuhuipentuma on näissä aina sama, kirjoittaja väittää ostaneensa toisen merkkisen auton. Todellisuudessa kirjoittaja ei ole ostanut minkään merkkistä autoa, koska on tyhjäntoimittaja, jolla ei ole muuta sisältöä elämässä kuin kirjoitella suolipalstalle perättömyyksiä.

Äänestä
  • se koira älähtää johon kalikka kalahtaa

    Äänestä

  • heekoheeko kirjoitti:

    se koira älähtää johon kalikka kalahtaa

    Siis sinä olet se koira

    Äänestä

Lukaisepas nyt sitten oikeasti kirjastossa uusi Auto Bild. Erityisesti Rapidin hiljaisuutta kehuttiin jopa suomalaisella karhealla asfaltilla. Edullinen hinta näkyy ratkaisuissa (koeajoauto vain n. 25 tonnia muistaakseni) mutta mielestäni arvio oli kohtuullisen hyvä.

Äänestä
  • Vain tyhmä maksaa Rapidista 25 tonnia

    Äänestä

  • hehheh auto bild,sakujen maksama ropakanda lehti

    Äänestä

  • täällä näämmä vielä niitä lapsellisia aikusia miehiä jotka uskovat autolehteihin kuin raamattuun

    Äänestä

  • tuulislasi kirjoitti:

    hehheh auto bild,sakujen maksama ropakanda lehti

    Ajattele, sakut kehuu tsekkiläistä autoa! Ai niin, mutta ethän sinä osaa ajatella.

    Äänestä

Skeida on vitsi.

Äänestä

itäauto mikä itäauto,kaikki tyynni

Äänestä

Seuraavaksi voitkin keskittyä kirjallisen ilmaisun opiskeluun.

Äänestä

Onko siis Rapidissa kova ja muovinen koelauta ja jäykkä taka-akseli ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sitroeen kirjoitti:

kävin koeajamassa uuden skoda rapidin.ahtaanpaikan kammo oli ensimmäinen kuin istuin autoon.todella ahdas kaikinpuolin.ja sitten itse koeajo,omistin joskus -80 luvulla skoda 120 ls.n,eipä ollut rapidissa ja tuossa 120.ssa skodassa yhtään eroa ajettavuuteen,samallalailla otti tuuli molempiin,ja ajettavuus samaaluokkaa kummassakin skodassa ja melu samaa tasoa molemmissa.niin jäi kaupat tekemättä,niinpä meninkin tuttuun citroen liikeeseen ja tilasin uuden c4.n.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu