Olet katkera kun et tule ikinä mua saamaan koita hyväksyä se tosi asia että rakastan yhtä ihmistä siihen väliin ei kukaan tule
ei mee läpi
.......
287
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
??
Jos tuo oli mulle (tavallaan jatkoa toiseen kysymykseen), vastaan näin:
Ei, en suinkaan ole katkera. En ole itsekään ollut varma, olisimmeko hyvä yhtälö. Kovasti olisin vaan halunnut ottaa asiasta selvää. Ja tiedän, jos olet hän, ketä sun ajattelen olevan, luulen tietäväni, kuka on se toinen nainen. Ja itseasiassa, tehän sovitte hyvin yhteen, ootte kuin samasta puusta veistettyjä.:) Mitäs sitten olet mun suhteen jahkannut? No, hyvä jos asia nyt selvinnee.
Itseäni on nimittäin askarruttanut juurikin seuraava dilemma: vaikka henkisesti tuntuisikin, että olisi löytänyt mahdollisen vastinparin, niin jos on heti intuitiolla tunne, että seksuaalisesti toinen voisi olla laimeempi, niin ehkei se vaan sitten yksinkertaisesti toimi. Pitää vaan ymmärtää myös se, ja olla tyytyväinen, kun täs vaihees tajuaa sen. Tiedän, vaikkei seksi suhteessa tärkein tekijä ole, niin siinä mielessä kun kohtaa nämä jutut, niin se on jo hyvä edellytys hyvälle suhteelle erään, myöskin tärkeän kriteerin suhteen. Mitä en itse suinkaan vähättele. Tähänkin löytyy varmaan yhtä monta mielipidettä, kuin on ihmistä.
Mutta onnea elämässäsi eteenpäin (ja mahd. teille kahdelle)!