Fordin ohajuslaitevika on yhdistetty 13 kuolemantapaukseen. Siitä tiedettiin ainakin kolme vuotta ennen kuin mitään tehtiin. Tänä aikana moni onnettomuus vieritettiin kuljettajien syyksi!!!?
Luotettava valmistaja??
"Ford on tiennyt autojen viasta jo vuosia. Yhdysvaltojen oikeusministeriö selvittää, onko yhtiö rikkonut lakia, kun se ei ilmoittanut autojensa vioista viranomaisille ajoissa.
Amerikkalaiskuskien kärsivällisyys Fordin huoltokutsuihin ja tiedon pimittämiseen on loppumassa."
Mutta uusi toimitusjohtaja ei tiedä vioista mitään!??
Mutta onneksi Ford palkkaa laatua ja turvallisuutta valvomaan turvallisuusjohtajan, kyllä siinä riittääkin työsarkaa yhdelle miehelle!!
Taitaa kaveri löytää itsensä guantanamosta alta parin viikon, kun kuolemat lisääntyvät vaan...
Onko Ford lähellä uutta konkurssia, kun korvattava summa kasvaa kokoajan!!
Nyt FBI tutkii Fordin salailua!!
"Autovalmistaja Ford on saattanut syyllistyä konkurssipetokseen, kirjoittaa The New York Times. Yhtiön epäillään piilottaneen tietoa viallisista autoistaan ennen vuoden 2009 konkurssiaan. Yhdysvaltain viranomaiset tutkivat, onko yhtiö syyllistynyt konkurssipetokseen." Taloussanomat 23.3.2014
"Yhdysvaltalaista autonvalmistajaa Fordia vastaan on nostettu kanne laajassa ohjauslaitteiden vikaskandaalissa. Kanteessa syytetään Fordia siitä, että viasta tiennyt yhtiö ei alkanut pikaisesti korjata vikoja tai vetää autoja liikenteestä." Talousuutiset
Kyllä FORD kantaa vastuunsa....ja PA*KAT!!!
11
394
Vastaukset
- Epäkelpo Mies
Kaikkea se ahneus teettää.
- vastuun pakoilua!!!!
"Yhdysvaltalainen autovalmistaja Ford hakee suojaa korvauksien hakijoilta konkursseja käsittelevältä oikeusistuimelta New Yorkissa.
Ford perustelee hakemustaan sillä, ettei se ole vastuussa ennen yhtiön konkurssia tapahtuneista onnettomuuksista. Nykyinen "uusi Ford" perustettiin konkurssiin menneen "vanhan Fordin" tilalle vuonna 2009.
Nykyisen Fordin mukaan korvauksia pitää hakea vanhalta Fordilta, joka on oikeudellisesti eri yksikkö kuin uusi Ford." IL
HEHEHHEH!!
Haeppa siinä korvausta konkkaan menneeltä "vanhalta" Fordilta ja kohta menee konkkaan "uusikin" Ford tuolla touhulla!!!- 14+1
Sama paska eri paketissa onpa uusi tai vanha Ford, kulkuneuvoja yritetään tehdä vaikka väkisin ja jos vika löytyy niin vaietaan sujuvasti kaikilla maailman kielillä.
Autojakin tehdään vielä maailmassa eikä Fordeja tarvitse ostaa kukaan täyspäinen... - Ynnääjäkö asialla?
14+1 kirjoitti:
Sama paska eri paketissa onpa uusi tai vanha Ford, kulkuneuvoja yritetään tehdä vaikka väkisin ja jos vika löytyy niin vaietaan sujuvasti kaikilla maailman kielillä.
Autojakin tehdään vielä maailmassa eikä Fordeja tarvitse ostaa kukaan täyspäinen...Täysin perätön uutinen. Oikeasti asia koskee GM:ää. Joku sairas vääntää jutun Fordia koskevaksi. Ynnääjä eli 16 12 taitaa olla asialla.
- näitä!!!
vatipäitä on useampiakin jotka kirjoittavat jaskaa foordista jolla ei ole mitään tekemistä näiden vatipäiden kirjoittamien juttujan kanssa vaan asia on GM ASIA .
toki se jaappanin toijottakin saa kunnian valmistaessaan todellisia KUOLONAUTOJA! - kuoleman autot!!
Ja ekobuutsi on alkujaan mazdan kone.
- automies1
Missä mazdassa on ecoboosti?
- rahat loppu
automies1 kirjoitti:
Missä mazdassa on ecoboosti?
Merkki jolla ei sitten mitään takuuta.En suosittele vähävarsiselle.Miten pääsee eroon koko autosta,vaihdossakin puhutaan ilmoista.
- Fordisti
Itsellä ollut pelkästään Fordeja vuodesta 1992 eikä ole ollut ongelmia.
Erittäin tyytyväinen olen Fordeihin. - oliko se noin ????
Ketjun aloituksessa ei ole linkkejä ko sivuille joten ei kannata ottaa vakavasti näiden huumorimiesten juttuja !!
- Fordiin voi luottaa!
Googlaamalla selviää että juttu liittyy GM:n petoksiin!
http://www.taloussanomat.fi/autot/2014/03/23/piilotteli-tietoa-gm-syyllistynyt-ehka-konkurssipetokseen/20144130/304
Tuskin kukaan ostaa enään vähään aikaan GM:n kämäisiä kotteroita!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien1622984- 512309
- 2352213
Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes2512022Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva261730Työvoimatoimisto
Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve451561Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä831480- 1331264
Onko jollekin vielä epäselvää Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen?
😺 On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen jo3171080Mietin sua liikaa
Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli65925