nyt kun pihojen ruopsutus on alkamassa niin älkää kärrätkö niitä risuja ja haravointi jätteitä tänne metsikköön meidän takapihoillemme. sitä varten on kaatopaikat ja jätteidenkäsittely laitokset olemassa. tämä koskee erityisesti sammontorpan ja näsiänlenkin alueen asukkaita. kottikärrykolonnat kuvataan.
hyvät Hirsimäkeläiset
valvotaan toisiamme
15298
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Kyllä täytyy oman elämän olla tyhjää ja onnetonta, kun toisten piharoskia pitää kuvata? Ei tuohon puutu kukaan, vaikka kuinka kuvaisit.
Ne risut maantuu sinne metsikköön. Ihan turha kärrätä maantuvaa luonnon omaa jätettä jo muutenkin nopeasti täyttyville kaatopaikoille!
Hirsimäen takana on jo vanha lietekaatopaikka, aikoinaan oli ohiajaessa melkoiset käryt ja toisella sivulla vanha Sammon kaatopaikan nyppylä...
taidat olla kerrostalossa asuva provokaattori.
Asuuko Hirsimäessäkin sikoja? Ovat niin olevinaan rikkaita nirppanokkia, muttei ole varaa maksaa kaatopaikkamaksuja.
aina löytyy sikoja jotka pihistää joka lantin, luonnonraiskaajia ovat.
Kuules nyt aloittaja, hirsimäkeläiset kirjoitetaan pienellä. Eivät he ansaitse mitään isoja alkukirjaimia, varsinkaan jos ovat noin törkeästi käyttäytyviä.
Me viedään laskiämpärikin kerran päivässä takametsikköön ja vähän sammalta päälle. Haisee se vähän aikaa, mutta sinne se ajan mittaan maatuu.
Eläkää sovussa kärrätkää risunne samaan paikkaan ja tehkää yhdessä niistä pääsiäiskokko.Mutta vartioikaa ettei tuli leviä.
Tuleeko Hirsimäki-nimi niistä kädettömistä, joille asuntolaina on liikaa?
Tiedä sitten mikä on liikaa ja kenelle, mutta poikkea ihmeessä joskus katsomaan!
Täynnä jotain rivitalomulkeroita, jokka mittailee toistensa takapiharuohon pituuutta tuumastunkilla.
Joo, siltä susta tuntuu. Tervetuloa katsomaan kuten jo mainitsin. Kun on pakka kunnossa niin ei tarvitse myydä. Toki voin jos niin haluat?
niin,ja keltaiset kärryt vilahtaa illan hämärässä.
Sinnehän ne maatuu.
Vanhempieni pihassa Kankaantakana on vuosikymmenet kärrätty aina lehdet ym. haravointijätteet pihan perälle aidattuun muutaman kuution karsinaan ja valmista muhevaa multaa saadaan, onkimadot kaupan päälle. Joka kevät pinta on laskenut niin että taas mahtuu uutta sekaan. Ikinä ei ole kärrätty pihan ulkopuolelle mitään. En usko, että on hirveä ympäristörikos roudata ne metsään maatumaan?
omassa pihassa on mukavampi maaduttaa kuin naapurin takapihalla. pointti on siinä..