http://www.metro.fi/uutiset/a1387802308459
Muu julkinen liikenne ja poikkittais liikenne idästä länteen alkaa.
Muu julkinen liikenne ja poikkittais liikenne idästä länteen alkaa.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
http://www.helsinginuutiset.fi/artikkeli/290612-lansimetro-imee-pian-jopa-7400-autoilijaa-raiteille
Citymaasturit jää kotiin kun Espoon kerma kulkee pian metrolla töihin.
kun Länsiväylän päälle suunnitellaan kukkaistutuksia ja pyöräteitä.
Kallioon voi nyt muuttaa otaniemeläinen opiskelijakin tai Keilaniemessä töissä käyvä hipster.
Hinnat raketoivat tsunamina.
Mielenkiintoista, että vaikutus Espooseen ei välttämättä ole niinkään positiivinen, sillä siellä monilla yhteydet huonontuvat lakkautettavien bussilinjojen myötä. Varma voittaja on metron itäinen suunta, josta nyt pääsee keskustan toiselle puolelle Laruun ja Espooseen erittäin kätevästi. Itse tajusin tämän vasta tämän vuoden puolella, aiemmin ajattelin hyötyjien löytyvän juuri Espoosta.
Ollaanko Espoossa valmiita tähän?
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2014041618220994_uu.shtml
Eiväthän kaikki Kallion ja Alppiharjun psykoosihäiriöiset metrolla Espooseen matkusta, joten turha ketju, kallion asukit pysyvät asuntoloissaan ja piritorin jengeissä, toki joku laitapuolen kulkija voi eksyä Espooseenkin hakiksen tai sörkän asemalta, mutta ei sinne kulmilta mitään vaellusta synny.
moni stadilainen ei ole ikinä käynyt Matinkylässä.
Mistäköhän johtuisi. Varmasti saadaan Espooseen metropysäkin läheisyyteen halpoja asuntoja kun ghetto syntyy niin pako on valtava. Asuntojen hintoihin kunnon jytky mutta se hyödyttää vain niitä jotka pystyvät ghetoissa asuamaan.
Jokainen tajuaa ettei espoo enään vedä,ajat on jo ihan toiset.