Mitä mieltä Kohmosta

Millainen paikka Kohmo on maineeltaan? Kun en ole syntyperäinen tkulainen, en pahemmin tunne Turkua. Mutta mutta, onko kokemuksia/faktaa/muuta infoa?
2529
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

rauhallinen paikka tietojeni mukaan...itse en asu siellä päin joten en osaa sen tarkemmin sanoa mutta tiedän pari ihmistä sieltä eivätkä he ole valittaneet...

Äänestä

Kohmo rauhallista aluetta, hyvät bussiyhteydet ja palvelut suht lähellä. Kuitenkin Kohmolla on myös ns. "huonot päivänsä". Paikassa asuu paljon lapsiperheitä, joten melua voi tulla sekä heistä että nuorten bileistä.

Rikollisuutta ym ei tapahdu paitsi perheväkivaltaa esiintyy kuulemani mukaan, mitä nykyään tapahtuu joka kolkassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Utelias kirjoitti:

Millainen paikka Kohmo on maineeltaan? Kun en ole syntyperäinen tkulainen, en pahemmin tunne Turkua. Mutta mutta, onko kokemuksia/faktaa/muuta infoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu