Joo tiedän, update sivulta, mutta mistä sieltä? Riittääkö, että jos kone on suomessa, se päivittää sen automaattisesti suomeksi?
Miten Windows-7 ultimate suomeksi?
???
14233
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Laittomien piraattiversioiden kanssa tulee aina vaikeuksia.
Ei liittyny taas tähän mitenkään.
Siellä ne kielipaketit on päivityksissä, valinnaisissa.
No, löysin minä ne sieltä. On 30 päivän kokeiluversio. Nyt tuli vaan semmoinen ongelma, että otin ensin pelkän kielipaketin ja käynnistin uudelleen.
Ei muuttunut suomeksi? Sitten otin loputkin päivitykset ja asensin ne, mutta edelleen on englanninkielinen?
Voisikohan katsoa jotenkin epäonnistuneista päivityksistä, onko se siellä kielipaketti, joka ei olisi asentunut?
Miten sen sieltä saa taas asennettua. Sitä ei näet tule enää kielipakettivalikkoon. 33 muuta kieltä kyllä tulee, mutta suomi puuttuu.
Ei näy koska olet jo asentanut sen
http://windows.microsoft.com/fi-fi/windows7/install-or-change-a-display-language
Kiitos tittelistä, mutta teen tämän nyt ensimmäistä kertaa!
Ja minä en ole tehnyt vastaavaa ikinä t. maalaisjärki :D mitäs ajattelit tehdä ton kokeilujakson päätyttyä?
Eipäs nimitellä siinä. Tuliko selväksi!
Sitten kun näitä "pöllöttelijöitä" on tarpeeksi paljon samassa viestiketjussa, tulee tuollaista tekstiä!
http://aijaa.com/yeFyiH
Hah, kiitos kuvasta, hyvät naurut. Ikävä kyllä myös täyttä totta.
Kielipaketti otetaan käyttöön ohjauspaneelista Alue ja kieli kohdasta.
http://windows.microsoft.com/fi-fi/windows/change-system-locale#1TC=windows-7
http://neko.kapsi.fi/ohje/Windows_7-vinkit/muuta_kieli.html
Tässä Ultimatelle ohjetta.
On kyllä käynyt niinkin että aito win7 on muuttunut laittomaksi kielipaketin asennuksen jälkeen. Enkä taida olla ainoa.
Tukeen yhteyttä ja sain sen kyllä jälleen lailliseksi.
Eng.-suomeksi
Paina Win-lippu
-kirj alalootaan
Change display language enter
http://support.microsoft.com/kb/2483139
Näin voi tapahtua jos asentaa kielipaketin epävirallisella keinolla ( Esim Vistalizator) mutta Ultimaten tapauksessa tämä on aika harvinaista.