kyllä sinä vihaat. olemuksesi viesti sitä jokaisella solulla. ilmeet olivat todella loukkaantuneita ja halveksivia. en voi muuta sanoa kuin että olen todella pahoillani. kaikesta.
hyvää loppu elämää. en vihaa
hyvää loppu elämää. en vihaa
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Mitäs olet sitten tehnyt hänelle?
en ihan tarkalleen tiedä loukkaantumisen syytä. ihan putkeen ei mennyt tämä homma, myönnän.
Höpö höpö! ;)
oli. tänään. sillä jota tarkoitan. se on nyt mun vihanainen!
Kohta laitan sellaisen pääsiäisnoidan sinne, saat luudasta,jos alat
kukkoilee :D
pelkäsin jo että saan sulta puukosta tai jotain. vilkas mielikuvitus. sun luutas ei kyllä nyt pelota!!
Hommaan putken ja herneitä alan puhaltelee paukkuja,ja panokset
kovenee jos et ala aistuuuuuuuuuu!
Ilkee oot kyllä nyt. Se halveksii mua ilkeästi ja pirullisesti. Jäätävästi. Sellainen on vihanainen. Huh.
Hävisin, ei voi mitään. Sisäistin sen vihdoinkin. Menee se oppi päähän kovapäisellekin. Mietin vaan että mikä ihme siinä oli, että viesti meni niin hitaasti perille. Kaikesta oppii, luulen.
Sun kannattaisi ottaa häneen yhteyttä ja yrittää keskustella asioista henkilökohtaisesti. Keskustelusta voisi olla apua teille kummallekin jos jotain ikävää on sattunut.
soittaa varmaan poliisit jos lähestyn tai järkkää mulle aggressiivista miesseuraa :D , kyllä tämä varmaan nyt tässä oli., toivottavasti haavat paranee suhteellisen nopeasti
Mitä tänään tapahtui?
Me nähtiin yhdessä paikassa jossa yleensä nähdään. vähän kylmäsi sielua, myönnän. toisaalta olen tyytyväinen että mitään konfliktia ei tullut. oon, salaa pelännyt vähän että se keksii jotain mun pään menoksi ä, kun sanoi vihaavansa. myrkyttää tai ampuu :D
Mitä sitä turhaan selvittelemää, sen kun annat vaan itsellesi anteeksi.
Annan. Anna sinäkin. :)
Hyvää pääsiäistä sinulle. Otetaan breikkiä toisistamme.
Pidä huolta itsestäsi, ulkoile ja ota arskaa (lasit päässä).
Breikki on nyt hyvä. Älä muistele pahalla.tai muistelet, mutta sitten kun oot päässyt yli kokonaan
Päässyt ehkä jo. Väsymystä, kyllästymistä jne. ilmassa. Ei enää silleen tunnu.
Lepäät vaan etkä mieti turhaan asioita. Olit väsyneen oloinen. Vähän näkyi olemuksessa se piina.
En tiedä kuka tämä pohtia mies on, tuskin on minulle. Itse olen eräälle henkilölle vihainen, en kuitenkaan vihaa. En usko että hänessä on ikinä miestä tulla puhumaan asioista kasvotusten. Rauhallista pääsiäistä.
Ehe kohta taas on menoa ja illalla sit juhlintaa..
Olla vihainen jostain asiasta, esim sinun tekemisistäsi tai sanomisistasi tai tekemättä tai sanomatta jättämisestä jossain keskinäisessä välienselvittelyssä on ihan eri asia kuin vihata toista henkilöä. Vihaaminen on pitkäkestoista, usein katkeraa ja kostonhimoista toimintaa.
Kuka tahansa ihminen suuttuu tai vihastuu kun tulee huonosti kohdelluksi eli sinun omaa rooliasi tapahtuneeseen kannattaa miettiä.
Mielestäsi omat tulkintasi naisesta on hieman yliampuvia jos kyse on kuitenkin tuttavasta jonka kanssa sinulla on jotain tekemistä. Vihaamiaan henkilöitä ei yleensä halua tavata.
Ilo, onni, suru,
kohtaa ystävää.
Pieni säe silloin
häntä lämmittää
Pääsiäismieltä ja sotakirveet piiloon :)