Miten päästä eroon...

wanna know

Mun lapsuus tuottaa ongelmia seksi elämään... en ite oo mitää pahaa kokenu mut emäntä oli ressaava. Sillä oli eron jälkee tapana vaihdella melko useesti miestä ja suhteet oli pääasiassa seksiä...ja samassa huoneessa missä mä nukuin pikku-tyttönä. sikamaista mun mielestä! Heräsin monesti yöllä enkä saanu unta vaan itkin, eikä sitä kuultu tai kuunneltu.En tiedä mix se asia painaa mieltä vielä nykyäänki ja vaikuttaa elämään.Oon ite jo monta vuotta seurustellu saman kans,seksiin liittyvät asiat hermostuttaa.

2

776

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hoitsu

      Yksityislääkäriasemilta voi varata keskusteluajan suoraan psykiatrille. Jos se tuntuu ahdistavalta omassa kaupungissa, niin ota aika naapuripaikkakunnalta. Hinnan voi kysyä suoraan ajanvarauksen yhteydessä. Istunnot ovat eri pituisia ja lääkäriasemalla on vaitiolovelvollisuus. Yleensä tiedot voi jopa lukita atk:lle, niin että kukaan ei niihin käsiksi pääse. Kannattaa kokeilla. Nykyään ihan tavalliset ihmisetkin käyvät psykiatrilla, elämä on aika ahdistavaa nykyään varsinkin tuntevalle ihmiselle. Tunteettomat pärjäävät kyllä.

      • Psykologian opiskelija

        Olet siis loytanyt tiesi, myos talle palstalle. Aivan, kirjoitit asiaa, eli yhdyn kirjoitukseesi!!!!! Mutta, en voi olla muistamatta, miten kirjoitit omaisista, eli laheiskarsijoista, vakivaltaosastolla, mutta nyt oli kantasi taysin muuttunut. Tassa kirjoituksessa " lapsi " eli lahiomainen on joutunut karsimaan aikuisen mielivaltaisuuden takia, ja nain ollen saannut traumoja " joillekkin " norm. elaman alueille. Ja han on hakemassa apua. Eli toivottvasti ymmarsit korjoitukseni tarkoituksen.
        Omaiset joutuvat, joskus lapikaymaan rankkoja tilanteita elamansa eri vaiheissa, koska ovat joutuneet elamaan henkisesti tmv tavalla sairaan, ja tai sadistisen omaisen/ihmisten parissa. Nama asiat jattavat jalkensa, ja saattavat vaikeuttaa normaali elamaa, " KUTEN TASSAKIN KIRJOITUKSESSA " HUOMATTIIN.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      169
      12723
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      152
      5446
    3. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      45
      4750
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      149
      3689
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      39
      2778
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      120
      1945
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      110
      1696
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      365
      1634
    9. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      107
      1533
    10. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      136
      1471
    Aihe