" flunssa lähtee nyt..."(17.4 klo 20.00 suorassa lähetyksessä)... Jeesuksen nimessä.
Lähtikö flunssa?
(Olisin kiitollinen rehellisestä vastauksesta koska silloin tietäisin että toimiiko tv 7 suora lähetys avunantajana)
Lähtikö flunssa?
(Olisin kiitollinen rehellisestä vastauksesta koska silloin tietäisin että toimiiko tv 7 suora lähetys avunantajana)
Vastaukset 3
Vanhimmat
Uskoisin että flunssa lähtee ilman Aulikkiakin, kun on ensin ollut aikansa. Rehellistä vastausta tuskin on saatavissa Tv7:ltä. Jokohan muuten Aulikki on löytänyt elämänkumppanin rinnalleen? Entä miten lienee Veijon vellinkeittäjän laita?
Onko tämä uusi aloitus asiassa, vai sama ketju, jota kommentoitiin jo monelta kantilta?
Jos aloitus on vanha, jossa oli monenlaista mielipidettä, niin mihin lienevät joutuneet mielipiteet keskustelusta?
Vastausta aloittajan kysymykseen A. Hartikaiselta on turha odottaa. Se on nähty jo monissa asioissa. Eräs esim. on 'sukukirousasia', josta palstalla kysyttiin tarkennusta kuukausia sitten. Vastausta asiaan odotellaan edelleenkin..
Oun tässä outastellu, jotta joko liennöö lunssa lähteny Aulikista, vuan eepä ou vastaasta tullu. Liennöökö tuommonen suora ja yksinkertanen kysymys ollu liian yksinkertanen entiselle alakouluva käyviin penskain opettajalle, joka ite on kouluja käyny yliopistotasolla.
Vuan kun nyt toestan alottajan kysymyksen, nii suattaahan se vastaaski tulla.
Nii jotta joko Aulikki out parantunu lunssasta, vae pittääkö tulla hierommaan vickiä paljaasseen rintakehhään ja selekkään?