16-17.4 välisenä yönä oli yritetty tyhjentää autoista bensoja liekö mopo pojat asialla tai amis pellet ? pitäkäähän valvontakamerat kunnossa niin saadaan väännetyille bensa luukuille maksajat
Bensa varkaita rajapatsaalla
bensaton
6437
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Isi ostaa (amis)pojalle bensasyöpön bemarin, mut ei anna bensarahaa?
Yhdyssanoja ovat : bensavarkaita, mopopojat, amispellet, bensaluukuille. Peukku yhdestä yhdyssanasta joka oli jopa oikein : valvontakamerat.
Minä olen myös sitä mieltä, että edes yhdyssanat pitäisi osata kirjoittaa oikeassa muodossa. Harmittaa lukiessakin tuollainen sivistämättömyys.
Ilmeisesti joku paperipeelo.
No, lukekaahan tori.fi:n ilmoituksia !!!!!! Yhdyssanavirheiden lisäksi kaikkea muuta mukavaa- tänäänkin myydään kaasukrilliä ja raktoria.
Totta joka sana!!! Pitäähän meidän pikkukaluisten pärjätä joillakin lailla isokaluisten maailmassa, jos ei muuten niin näin!!!