Voisi olla hyvä kysymys:

Olen elämän ja kuoleman asiamies. Ovatko Sinun asiasi kunnossa?

Haluatko mennä pimeän puolelle vai pysyä auringon valossa?
466
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Jos saisin valita. valitsisin kuoleman. voisin täältä jo lähteä. asiat kunnossa mutta valintani osuu silti kuolemaan

Äänestä

Eno teki joskus tuollaisen laulun, tuollaiseen kuuluu sellainen räkäinen hihittävä nauru perään: olen elämän ja kuoleman asiamies, ovatko asiasi kunnossa... aräjkäinen hihitys päälle ja kysymys uudestaan.

Äänestä

tekojumala tänne pääsiäiseksi pölähti? Tekokuun vielä jummarran mutten tekojumalaa. Pääsiskö Pietarin porteille muuallakin kuin Leningradissa?

Äänestä

Vielä näkyy auringon verenpunainen kajo, on pakosta painuttava pimeän puolelle. Kohta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kuolemanasiamieskin kirjoitti:

Olen elämän ja kuoleman asiamies. Ovatko Sinun asiasi kunnossa?

Haluatko mennä pimeän puolelle vai pysyä auringon valossa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu