Terve!
TIlasin uuden 4g mobiililaajakaistan noin 3 kuukautta sitten. Sain sen käyttöön 2 kuukautta sen jälkeen.. :I
Kun laajakaista on nyt ainakin toiminnassa oma saunalahden mukaan, kukaan ei kertonut, että minun tulisi asentaa 4.0 ohjelmisto, jotta saisin sen käyttöön. Tämän siis tajusin itse selaillessani, että miksi tikkuni edelleen käyttää 3g verkkoa. En siis ole varma että onko tämä näin, mutta näin tajusin.
Ensin he olivat lähettämässä minulle uutta nettitikkua liittymän mukana. Kun kahden kuukauden jälkeen soitin, minulle sanottiin, etten tarvitse uutta tikkua, aj he antoivat minulle odotuksesta tarjoushinnan, joka oli jees.
Nyt siis katselin nettisivuja, ja siellä sanottiin, että 4.0 ohjelmisto on WIN 8:a tukeva, paitsi juuri sillä nettitikulla, jonka minä omistan. Perkele.
Katselin että mistä sitä saisi ladattua sitten vaikka windows 7 tasoisen ohjelmiston, jos voisin käyttää sitä Win 7 tukemis muodossa.
Apua, mistä löydän tälläisen, vai pitääkö nyt odottaa taas 2 kk että saan uuden tikun, josta joudun tietysti maksamaan..
Pää räjähtää
Jesus H. Christ
2
185
Vastaukset
- Entinen Elisa
Kytkyllä saat vaan ongelmia
3G/ 4G / LTE liittymiä saa ilman kytkyäkin ja varmasti parempaa palvelua Hei Jesus H. Christ,
ikävää ettei 4G-liittymän käyttöönotto ole onnistunut toivotulla tavalla. Mobiililaajakaista 3.0 ohjelmaversiossa ei tosiaan ole tukea 4G-verkolle, kuten olitkin huomannut. Voisitko kertoa mikä nettitikku sinulla on käytössä?
Tomi / Saunalahden palstatiimi
http://palsta.saunalahti.fi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1156996Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M1084757L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa564010TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a133354Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu6982100Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?2401469- 661368
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581338Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j531296Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise12982