Pää räjähtää

Jesus H. Christ

Terve!

TIlasin uuden 4g mobiililaajakaistan noin 3 kuukautta sitten. Sain sen käyttöön 2 kuukautta sen jälkeen.. :I

Kun laajakaista on nyt ainakin toiminnassa oma saunalahden mukaan, kukaan ei kertonut, että minun tulisi asentaa 4.0 ohjelmisto, jotta saisin sen käyttöön. Tämän siis tajusin itse selaillessani, että miksi tikkuni edelleen käyttää 3g verkkoa. En siis ole varma että onko tämä näin, mutta näin tajusin.

Ensin he olivat lähettämässä minulle uutta nettitikkua liittymän mukana. Kun kahden kuukauden jälkeen soitin, minulle sanottiin, etten tarvitse uutta tikkua, aj he antoivat minulle odotuksesta tarjoushinnan, joka oli jees.

Nyt siis katselin nettisivuja, ja siellä sanottiin, että 4.0 ohjelmisto on WIN 8:a tukeva, paitsi juuri sillä nettitikulla, jonka minä omistan. Perkele.

Katselin että mistä sitä saisi ladattua sitten vaikka windows 7 tasoisen ohjelmiston, jos voisin käyttää sitä Win 7 tukemis muodossa.

Apua, mistä löydän tälläisen, vai pitääkö nyt odottaa taas 2 kk että saan uuden tikun, josta joudun tietysti maksamaan..

2

175

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Entinen Elisa

      Kytkyllä saat vaan ongelmia
      3G/ 4G / LTE liittymiä saa ilman kytkyäkin ja varmasti parempaa palvelua

    • Hei Jesus H. Christ,

      ikävää ettei 4G-liittymän käyttöönotto ole onnistunut toivotulla tavalla. Mobiililaajakaista 3.0 ohjelmaversiossa ei tosiaan ole tukea 4G-verkolle, kuten olitkin huomannut. Voisitko kertoa mikä nettitikku sinulla on käytössä?

      Tomi / Saunalahden palstatiimi
      http://palsta.saunalahti.fi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      165
      11241
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      49
      6461
    3. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      58
      4684
    4. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      64
      4557
    5. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      80
      4498
    6. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      75
      4072
    7. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      97
      3823
    8. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      86
      3492
    9. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      162
      3371
    10. Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.

      Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä
      Maailman menoa
      18
      3246
    Aihe