Suomenniemellä on kummallisia mökkinaapureita siellä rämpii nainen metsässä ja luotiliivipoliisit piirittävät kesämökkiä. Kuuluikohan sieltä heitä ase pois en tiedä mutta pahat siellä oli mielessä eli mitäs muut mökkinaapurit näki??
Poliisipiiritys kesämökillä?
Nainen_Metsässä?
8623
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Jep jep Mikkelissä sitä osataan viettää Pääsiäistä mikäs rouva siellä mehtässä mönki oliko ihte noita-akka ja tappava luuta ojossa häh?
Monta tuntia tuolla touhuttiin ja kuulemma ukko on puhutellut vaimoaan ampuma-aseella uhaten ja taisipa nyrkitkin heilua,, ok naista koluttiin metsässä pari tuntia loput voitte jo arvatakin siis normi pääsiäisjännitystä mikkeliläisittäin :((
Minen arvaa mitään jotta sanokaa jo löytyks se muija kuolleena mettästä vai ei? Asiasta toiseen mitä hemmettiä kyttäätte niitä mökkinaapureitanne antakaa niitten olla ja hoitakaa omat asianne niin saa ees poliisit työrauhan.....!
Mikä siellä on tilanne nyt saako jo mennä huvilalle polttamaan pääsiäiskokkoa?
Voi herranjösses mikä häslinki siellon ollu päällä kattokaa ny vähän,,, poliisikoirat etti sitä naista metsästä niin sieltä löytyki rattijuoppo jemmasta mut mikää ihmeen husbandi pitää mökillä kasoittain ampuma-aseita nitä löyty sieltä useita.
http://www.ksml.fi/uutiset/kotimaa/pahoinpitelijaa-paennutta-uhria-etsittiin-metsasta-loysivat-myos-rattijuopon/1803616
Jaahas tämä kuvio rupesikin haiskahtamaan tuon rattijuopon löytymisen myötä nimittäin, jos poliisikoirille oli annettu vainu naisesta ja jälki johdatti jonkun autolle metsän siimeksessä niin en yhtään ihmettele miten nainen pystyi olla kadoksissa pari tuntia palaten yllättäen itse mökille, joten muhisiko taustalla kenties mehevä mustasukkaisuusdraama ota nyt tuosta selvää.
Mikkelissä on Tilastokeskuksen mukaan määrällisesti eniten kesämökkejä Suomessa jopa yli 10200, joten olisi varsin mielenkiintoista tietää minkä mökkitaipaleen varrella tämä jupakka sattui ja silminnäkijöitä varmaan piisasi, koska tilanne oli ollut poliisiuutisen mukaan päällä 4 tuntia eikö olekin jännittävää?
Pitkäperjantai sai tuon jupakan myötä uudet kasvot mutta on tää Mikkelin saitti varsinainen ujojen kerho, koska ihan sama millä muulla paikkakunnalla tollasta sattuis niin ainaki viis tusinaa kälkättäjiä selostais tarinaa pannu punasena :D