Olin edellispäivänä kavereiden kanssa juhlimassa suhteellisen kovassa musassa. Nyt tinnittää vieläkin ja korvat todella herkät ja vihloo välillä. Onko toivoa että tinnitus korvassa loppuisi kun kaikki mitä oon lukenu ni on tinnitus loppunu jo viimeistää vuorokauden sisällä ja nyt on kulunut jo melkein kaks? En työskentele missään kova äänisissä paikoissa enkä käy useinkaan missään kova äänisissä konserteissa yms.
Tinnitus??
tinnitus vie hermot
3
229
Vastaukset
- tinnittäjä
Tinnityksesi varmasti loppuu tai vähintään vaimenee. Kun kipu ja herkkyys helpottavat korvissa, et enää "ajattele korviasi" ja sinun on helpompi unohtaa tinnitusääni ja tinnitus katoaa.
Syö nyt heti reippaasti vitamiineja, solut tarvitsevat niitä itsensä korjaamiseen. - 15 v tinni!!!!!!!!!
"tinni" on ja pysyy!!!! siihen ei lääkkeet auta!! kun" aistin solut" vaurioituu...??? niin tinnitys on kaverisi!!!?? :) ja sen kans voi "oppia elämään"??? mutta eri tapauksia kaikki......!? ja tyypistä kiinni...?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kelekkakisat
Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.2010787- 408047
- 1235191
- 693518
- 1103516
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi283467- 613370
- 333137
- 502427
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak341936