Onko kiinni kesän?kuten ennen oli.
NIVALAN TUISKULA
KukaTietää
191512
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
no ei oo tällä menolla...nytki tulossa DINGO!
Vielä ole kesäkään.Kesäkuun alussa muistaakseni menny aikoinaan kiinni.En nyt aivan 100% varma ole.Nykyään en tiedä.Sais kyllä olla kiinni ainakin kesä-elokuun ajan.
Dingo on huhtikuussa Tuiskulassa..silloin ei vielä ole kesä.
Morbid Visions esiintyy vielä tämän vuoden puolella Tuiskulassa. Bändi soittaa niin sanottua Florida Death Metallia, mutta myös loistavia akustisia kitarointia löytyy bändin esikois demolta, jota mixaillaan parhaillaan loppusuoralla ja kantaa työstönimeä Inked the Thruth. Bändin kotipaikka on Haukipudas.
Ihme asia,että kukaan(ko)ei täällä todellakaan tiedä onko Tuiskula kiinni kesän vai eikö ole???
Hei,
En päässyt Dingon eiliselle keikalle.
Olisiko kenelläkään kuvia siitä laittaa tänne?
Kiitos :)
Onko siellä "Tusessa" 31.5 La jotain?Ja ikäraja?
Minun tietääkseni ei ole mitään kyseisenä aikan.
Meidän nuori(15.v) kävi nyt tänä vuonna katsomassa millainen paikka naapurikunnan Tusse on.Oli pettymys ei aio mennä uudelleen.Eipä tarvii olla huolissaan :).Onneksi oli pettymys.
Voi, kyllä Tuiskula -70 luvun alussa oli todella ihana ja romanttinen paikka, ja porukkaa siellä kävi, että seinät pullisteli.
Tanssimusiikki oli tosi hyvää, oli ilo käydä tanssimassa,.
Miksi te nykyajan nuoret ette käy Tuiskulassa, olisitte iloisia, että teillä tuollainen paikka on, ettei kaikkien tartte mennä kapakoihin ?
Tuiskula on hyvä..... komppaan.. oli se aikaa....70-luku.Millaset pippalot sais sen ajan porukat, vielä liikkeelle, Tuiskulaan.Siinä olis nostalgiaa.Hyviä muistoja.
On se Tuiskula tosi mukava paikka, käykää nuoriso, ettei se lopu kokonaan.
5.7 lauantaina siellä ainakin on Apulanta :)
Apulanta oli hyvä! Oli hieno idea tehdä "terassi", kun oli kaunispäivä. Tätä lisää! Mutta täytyy sanoa että äitinä minulla ei kaikkeen riitä ymmärrys.. nimittäin tuovatko äidit nykyään alaikäiset lapsensa tällaisiin tilaisuuksiin? Näinkö rakennetaan sitä äiti ja lapsi ystävyyttä nykyään? En taida ottaa mallia tällaisesta..
Se taitaa olla niin että pöntössäkasvatetut lapset ei sitten osaa käyttäytyä kun saavat vähänkään löysiä kasvatuksessa. Kaikki erilaiset tilanteet lastenkanssa aikuisen opastuksella, on aina hyväksi myöhempää elämänhallintaa ajatellen.
Herranpieksut! Erittäin huolestuttavaa jos ihmiset ajattelevat nuin lastensuojelusta.. kaavoin. Sanotaanko näin, että ihmisen elämänajassa se 18 vuotta on kuitenkin aikasen lyhyt aika.. kyllä sitä kerkeääpi sen jälkeen opetalla. Ja tällaiset asiat on toisella tapaa "opeteltavissa".
Tuiskula ei ole kesää kiinni, esim. nuorten diskoja järjestetään kyllä.
Voi niitä aikoja 1980-luvun alkupuolella! Suomen ykkösbändejä joka vikkonloppu! Ja taisipa kerran olla Metallicakin. Ja bussit kuskasivat Tuiskulaan nuorisoa lähiseudulta. Eihän tällasia paikkoja ollu montaa koko Suomessa! Kiitos ahkeran urheiluseuratoiminnan ja Mannan.
Nivalan Tuiskulan sisään tulo oven kahtapuolta asikas, selli Valvomo, ei läpäissyt takki testiä, Se sellin valvonta käsi tunne oli väärin.
Sellin valvomon ovenpueli kamera särkyä, loppu