Tarkoitus olisi ostaa uusi puhelin jossa vähintään 8 megapixelin kamera mutta 1020 lumian kameraa en sentään ihan tarvitse. Miksei sekin olisi hyvä vaihtoehto mutta en oikein tykkää käyttää wp käyttöjärjestelmää. Eli siis mitä hyviä vähintään 8 megapixelin kameralla varustettuja puhelimia olisi. Kaikki saa ja pitää ehdottaa.
hyvä kamerapuhelin
jarna (:
9352
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Mikä olisi max hintaluokka?
Niin tosiaan vapusen kysymykseen vastaten hintaluokka olisi noin 300-350.
Lähes kaikissa vähän kalliimmassa älypuhelimessa on 8mpix kamera. Pitääkö puhelimessa olla jotain muutakin? Iso näyttö? Hyvä etukamera?
No tosiaan ainakin neljän tuuman näyttö ja se etukamera ei pitäisi olla mikään maailman paras. Ehkä jotain 2 megapixeliä.
Tuohon huntaluokkaan katselisin näitä
http://keskustelu.suomi24.fi/node/12159882/#comment-67061960
http://www.tekniikkatalous.fi/ict/suomalaiset saavat halvan kiinalaisen huippupuhelimen ensimmaisten joukossa mobiilifiquotmukana todella paljonquot/a981584
Sinuna ottasin 1020 on siinä niin ylivoimainen kamera että muut tuntuu ihan leluilta, et kadu
Mutta miten tuo grand 2 : sen suoritin? Jaksaako pyörittää isompia ohjelmia sillä muistelin jostain lukeneeni että siinä olisi vain 1,2 GHz suoritin.
ei jaksa pyörittää androidia joka vaatii tehokkaan neliydin suorittimen ollakseen jouheva ja ne laitteet maksaa 5-700e.Kevyempi WP8 on taas toinen juttu siihen riittää jo yksi ytiminen prosessori,lumiathan kuten tiedetään ei lagaa yhtään edes vanhemmiten
Jaksaa pyörittää sovelluksia.