Kokeilin yhden kuukauden roaa. Kaikki sujui hyvin mutta kuukauden jälkeen tuli kamalat selkäkivut ja tuntui kuin vanhat urheiluvammat olisi tullut uudestaan. No lopetin kuurin ja siitä on nyt puolivuotta. Kannattaako kuuri aloittaa uudestaan vai hoitaa jotenkin muuten?
Roa- ongelma
apuaaaa
2
93
Vastaukset
- adsa91
riippuu kuinka paha aknesi on ja haluatko eroon aknestasi (lopullisesti?). Itsellänikin tuli ensimmäisen 2,5kk aikana selkäkipuja aamuisin varsinkin. Jossakin vaiheessa kuuria oireet hävisivät. Sinun tapauksessasi on kulunut niin kauan, että suosittelisin aloittamaan kuurin uudestaan, jos selkäkivut palaavat jatka silti sillä olen varma että koko kuuria ne eivät kestä. Juttele lääkärisi kanssa näistä!
- apuaaaa
kiitos vastauksesta! Pelaan lätkää niin rasitus on kova, tuli selkä ja käsikipuja niin paljon että ei pystynyt pelaamaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1552904Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2822581Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.581718Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e371609Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?381520- 1221246
- 1081173
Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee141124Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041063Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.3371018