Minkälaisia kokemuksia uudesta mallista dieselillä? Onko Subaru saanut tuon hiukkassuodattimen toimimaan? Itse harkinnut dieselin hankintaa. Tosin ainoa mikä mietityttää, kun työmatka on vain 10km suunta, että kestääkö kone nurkka-ajoa, jos välillä noin pari kertaa kuussa tekee 500km reissu maalle.
Vastaukset 2
- Greenpöhkö
Älä osta diisselii! Oma diisselini tokoo kun on ollut noin 15km työmatka. Hiukkassuodatin on perseestä oli merkki mikä hyvänsä:( Mutten diisseli subaru on pienikulutuksinen. Mun obbessa ei muut viat vaivaa kuin nuo ERG-DPF paskaosat! Pois taidan ottaa ainakin tuon DPF:n joka on oikea murheenkryyni ja lisää vielä kaikenlisäksi kulutusta!!!! Vihreät arvot on Käytänössä perseestä!
- SuFo
Tuollaiseen ajoon ei dieseliä kannata hankkia. Itselläni hyvin samantyyppistä ajoa ja nyt ollut kuukauden päivät uusi bensa-Forester automaatilla käytössä. Mainio peli ja kulutuskin asiallista. Automaattivaihteisto toimii hienosti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 921642
Miksi kumppaniehdokkaan oma elämä on teille ongelma?
Täällä monesti kuulee vaatimuksia siitä, että kumppaniehdokkaalla ei saisi olla lemmikkejä, lapsia, kavereita, eksiä, su4411150- 841095
- 681015
Oikea nainen
On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t186993- 93877
- 65655
Olen pahoillani mies ihan kaikesta
Et sinä ole edes tehnyt mitään väärää. Eihän kenestäkään ole pakko tykätä. Pyydän anteeksi kaikkea häiriköintiä, joka on60642Minä olen käyttänyt mustan magian riittejä ja taikoja aiheuttaakseni epäonnea ja pahaa joillekin
Ne jutut on toimineet. Olen harjoittanut tätä parisenkymmentä vuotta171634- 37628