Mistä varaan edullisimmin yhdensuuntaisen lennon Aurinkorannikolle Espanjaan? Näitähän on mm. vertaa.fi, ebookers, skyscanner, rantapallo, norwegian,...Olen menossa joko Fuengirolaan tai Torreviejaan. Ajankohta kesäkuun loppupuoli. Päivämäärä voi olla valittavissa hinnan mukaan. Millaisia eroja lentoyhtiöiden välillä on mm. matkatavaroiden suhteen? Yksi matkalaukku tulee mukaan käsimatkatavarana pc -laukku. Muuta huomioitavaa?
Lento Aurinkorannikolle?
5
202
Vastaukset
- flywithddy
Norwegian näyttäisi olevan ainakin momondo.fi sivuston (lähtö 26.6) mukaan edullisin vaihtoehto reitille Helsinki-Malaga. Hinta on 119€ matkalaukku 11€ eli yhteensä 130€ ( Myös norwegianin omilla sivuilla sama hinta ). Norwegianilla matkalukku saa painaa max. 20kg ja käsimatkatavara max.10kg. Tosiaan momondo näyttää Finnairin yhdensuuntaisen lennon hinnaksi 1091€. Toivottavasti tästä apua :)
- Helenam
Ryanairin hinnat ovat edulliset. Esim. kesäkuussa Tampere-Malaga 70-100€. Lisäksi ruumaan menevästä matkalaukusta veloitetaan erikseen, Hinta riippuu ajankohdasta ja laukun painosta. Saat tiedot yhtiön sivuilta. Tampereen terminaalia jotkut moittivat, mutta ainakaan minua ei sen "alkeellisuus" haittaa. Läntöselvitys tehdään netissä itse ja turvatarkastus on nopea. Tampereen rautatieasemalta pääsee klo 10 lähtevällä bussilla kätevästi kentälle. Malagan koneet lähtevät klo 12.05. Olen käyttänyt Rayanairia paljon, aina kun se on ollut mahdollista. Talvella se ei lennä Malagaan. Olen ollut supertyytyväinen.
- Hankala löytää tieto
Tämän lentoyhtiön lennoista ei ole saatavina mitään tietoja. Ei sitä onko välilaskuja/koneen vaihtoja ja missä eikä myöskään suomenkielisiä sivuja. Paljon on heillä infosaralla peltoa kyntämättä, paljon, paljon.
- jaamäävaikuka
Hankala löytää tieto kirjoitti:
Tämän lentoyhtiön lennoista ei ole saatavina mitään tietoja. Ei sitä onko välilaskuja/koneen vaihtoja ja missä eikä myöskään suomenkielisiä sivuja. Paljon on heillä infosaralla peltoa kyntämättä, paljon, paljon.
Mitähän tietoja sieltä on hankala löytää? Paitsi tietysti jos on kieliongelmia. Se on kyllä sinänsä ikävä puute, mutta niin on monessa muussakin palvelussa että esim. ruotsi löytyy kyllä mutta ei suomen kieltä.
Mutta yksi asia on selvä: Ryanair ei lennä välilaskullisia lentoja. (tietysti välilasku voi tulla odottamatta esim. teknisistä syistä.) Liput myydään aina pisteestä A pisteeseen B ja ketjuttaminen on omalla vastuulla. - 1+1=?
jaamäävaikuka kirjoitti:
Mitähän tietoja sieltä on hankala löytää? Paitsi tietysti jos on kieliongelmia. Se on kyllä sinänsä ikävä puute, mutta niin on monessa muussakin palvelussa että esim. ruotsi löytyy kyllä mutta ei suomen kieltä.
Mutta yksi asia on selvä: Ryanair ei lennä välilaskullisia lentoja. (tietysti välilasku voi tulla odottamatta esim. teknisistä syistä.) Liput myydään aina pisteestä A pisteeseen B ja ketjuttaminen on omalla vastuulla.Jos yhtiön verkkosivujen ymmärrtäminen on ylivoimaisen vaikeaa, käytä suomenkielisiä hakukoneita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.583693Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j723065Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin532271Mikä ihme teitä savolaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.131433Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä
Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m651259- 861136
Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?1961Varusmiehen kuolema
Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä23941Huippu, kaupunki ostaa hotellin
Hyvä juttu meillä on oma hotelli iloitsi Pirtihirmukin. Nyt vaan rekryt päälle ja uusi henkilökunta. Tarvitaan tekijöitä55935- 47922