Hei! minulla on 4.5 kastejuhla ja minua kiinnostaa tietää minkä värinen solmio sopii kastejuhlaan
Sopiiko esim yksivärinen punainen solmio mustan puvun ja valkoisen paidan kanssa?
pukeutuminen
5
165
Vastaukset
- tätitallaaja
Oikein hyvä valinta. Onko sulla nais seuralaista? Jos on niin haluaisitko ravatin sävyn hänen pukunsa väreihin sopivaksi.
- kastejuhliin menossa
ei ole nais seuralaista
- iloa tulvillaan
Kastejuhla on iloinen perhejuhla. Solmiosi voi olla räväkämpi kuin yleensä mustan puvun kanssa.
En tiedä, minkälaisista piireistä olet, mutta omassa suvussani miehet voisivat pukeutua tuohon aikaan vuodesta myös kesäpukuun tai irtotakkiin. - kastejuhliin menossa
no minkä väriset solmiot sopivat parhaiten?
- Rouva O
Kaikki solmiot käy :o) Vaikka kukikkaat!
Ristiäiset ovat iloinen juhla, ja solmio oikeastaan ainoa asuste miehellä (taskuliinan lisäksi), jolla voi etikettiä mitenkään loukkaamatta kunnolla revitellä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-247435Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite986096Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin1144163- 1554154
- 1631901
- 611768
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1361660- 381458
- 291428
- 451414