Eläkkeelle.com

4158
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Taidampa tästä lähteä sitten eläkkeelle,niin saa joku toinnen innokkaampi työpaikan.

Äänestä

Heippa!

Äänestä

Ja sit oon masentunut siitä kun ei oo rahaa mihkään kivaan

Äänestä

Pääsispä jo eläkkeelle, niin kuin muutamat itseni ikäiset tuttavat. He ovat olleet jo vuosia eläkkeellä, käy ihan kateeksi, kun heidän ei tarvi mennä työkkäriinkään kiusattavaksi. Toinen naureskeli mulle, ettei häntä mikään edes vaivannut kun eläkkeelle pääsi. Mun pitäis vielä muka reilut kymmenen vuotta olla työelämässä...justjoo, kun olisikin töitä mihin tällänen toistaitoinen sekundakappale kelpaisi. Pitää vissiin jatkaa lottoamista, jos sattuis onni potkaisemaan ja voittamaan ison potin, niin vois jäädä "eläkkeelle"

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tsirp tsirppppp kirjoitti:

http://xn--elkkeelle-w2a.com/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu