Vahva persoona

yksi vaan

Tapsa on tosi hyvä laulaja, upeaääninen ja karismaattinen, sekä myös hyvin persoonallinen TAITEILIJA isolla T:llä.
Tapsan keikoilla saa aina poikkeuksetta hyvän ja valoisan mielen, mutta yksi kerta oli kun hän sai minut kimmastumaan. Jokunen vuosi sitten erään tanssipaikan treeneissä astellessaan lavalle hän yksi toisensa jälkeen pudoti nuottitelineeltä orkesterinsa soittajien nuottikansiot lattialle ja totesi suureen ääneen , että täällä ei mistään lapuista soiteta. Moinen käytös sai sappeni kiehumaan. En asiasta Tapsalle mitään sanonut, mutta harmitti orkan poikien puolesta , tuollainen lapsellinen käyttäytyminen.

8

201

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Annu.

      K...pää se on suomeksi sanottuna. Mitä tuota aina taiteilijapersoona-verukkeella puhutaan. Maa on täynnään upeita artisteja ja taiteilijoita mutta vain tää yksi v....pää käyttäytyy kuin moukka.

      • Kultaisen käytöksen mallioppilas se täällä taas päätään paukuttaa. Tapsa ei ole mikään k...pää, ettäs tiedät sen.


      • Annu.
        Justiinax kirjoitti:

        Kultaisen käytöksen mallioppilas se täällä taas päätään paukuttaa. Tapsa ei ole mikään k...pää, ettäs tiedät sen.

        Taas naiivi ja lapsellinen sinä täällä paukutat päätäsi. Tapsukka on k...pää ettäs tiedät sen :D


      • ollaan kahden vaan
        Annu. kirjoitti:

        Taas naiivi ja lapsellinen sinä täällä paukutat päätäsi. Tapsukka on k...pää ettäs tiedät sen :D

        Annu se vaan käyttää idolistaan suloisia hellyttelynimiä.On se Tapsukka vaan niin ihana.


      • jepjep6
        ollaan kahden vaan kirjoitti:

        Annu se vaan käyttää idolistaan suloisia hellyttelynimiä.On se Tapsukka vaan niin ihana.

        Niin naisethan usein ihastuu tuollaisiin särmikkäisiin "pahoihin poikiin" , Harvemmin mihinkään imeliin lällyihin.


    • OK.

      Kai sitä artistillakin voi joskus olla huonopäivä. Tapsa tuntuu sitäpaitsi arvostavan eniten muusikoita, jotka osaavat improvisoida ja luovia myös korvakuulolta niin ettei kokoajan tarvi naama kiinni nuoteissa olla.

      • Annu.

        Mitäs se Justiinaxin sivupersoona täällä lässyttää.
        Sinua ei ole vaikea tunnistaa koska kirjoitat niin samalla tyylillä ja samat kirjoitusvirheet. "huonopäivä" kirjoitetaan erilleen, samoin "kokoajan".
        Onko sulla apukoulukaan käyty.


    • Annu.

      Uijuijui ollaanpa sitä nyt olevinaan kekseliäitä. Ukonkäppyrähän toi on eikä mikään "poika".
      Miesmakuni on paaaaaaaljon parempi, ei tartte tollaista kuikkuista käppänää ihailla. Justiinaxilla tuntuu olevan isähahmo idolina.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

      Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
      Lapua
      82
      7234
    2. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      134
      6543
    3. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

      Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
      Ikävä
      381
      6343
    4. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      364
      4142
    5. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

      Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
      Maailman menoa
      153
      2522
    6. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      6
      2429
    7. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      65
      2228
    8. Onko täällä helmessä tapahtunut vakava rikos?

      Onko kuullut kukaan mitään.
      Haapavesi
      14
      1542
    9. Orpo pihalla kuin lumiukko

      Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
      Kansallinen Kokoomus
      143
      1519
    10. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      198
      1250
    Aihe