Miksi aikuiset miehet ja naiset tulkitsevat kannabiksesta tehtyjä tieteellisiä tutkimuksia ihan miten haluavat ja tekevät tyhjästä negatiivista asiaa ja näkevät kauhukuvia siellä missä niitä ei todellisuudessa ole? Mistä tulee tämä valtava tarve näiden satujen keksimiseen? Miksi totuudesta valitaan vain omaa teoriaa tukevat rippeet ja jätetään kokonaisuus vaille huomiota? Miksei epäkohtia omassa tarkastelussa huomata, miksei olla kriittisiä omia näkemyksiä kohtaan?
Valheelliset tutkimukset tai niiden väärä tulkinta
Kysympä vain teiltä ihmi
3<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Siksi koska useimmat valistajat esim Irti Huumeista työntekijät ovat pilanneet itse elämänsä huumeilla ja heidän on vaikea myöntää vian olleen itsessä eikä huumeessa. Nuorena aloitettu käyttö on johtanut riippuvuuteen ja koulut on jäänyt käymättä. Sitten huomataan aikuisena että elämä ei ole ihan sillä tasolla millä muiden, joten pitää keksiä jokin "ammatti" jotta ei tuntisi itseään tarpeettomaksi kuten aikana ennen huumeiden käytön aloitusta ja kierteen aikana.
Aloitetaan työ huumevalistajana ja vedotaan aina omiin kokemuksiin koska se on oikeastaan ainoa asia mistä mitään tiedetään. Kouluja kun ei juuri käyty. Aina sanotaan että älä luota narkkariin mutta miksi sitten pitäisi luottaa huumevalistajiin jotka ovat useimmiten ex-narkkeja itse.
Tämä siis ruohonjuuritasolla, korkeammat tahot on tietysti asialla siksi kun on oma lehmä ojassa, lääkeyhtiöt ja vastaavat löytyy jokaisen tutkimuksen taustalta rahoittajana.
Näin kannabis on tosi hyvää eikä siinä ole mitään pahaa!!!
jokaisen pitäisi polttaa kannabista vauvasta vaariin!!
Voisi olla K-18 mutta muuten olisi hyvä olla laillista, ettei tarvisi yhteiskunnan varoja tuhlata hyödyllisen ja viattoman kasvin vainoamiseen. Toisten asioihin puuttuminen on tottakai joidenkin elämäntehtävä, mutta yhteiskunnan varojen käyttäminen siihen on väärin. Jos hamppu häiritsee niin käyttäkööt omia rahojaan kasvien perässä juoksemiseen.