Manga fanit!

Niin, elikkä kuka täällä lukee mangaa paljon
ja piirtää sellaista? Siis niinkun itse keksittyjä mangahahmoja? Itse olen piirtänyt jo
useampia :). Myös kaikki mangan lukijat muutenkin: luetteko Ranmaa? Tiedättekö
saako niitä ostettua divareista? Ja minkä
hintainen yksi Ranma on? Heeh...taas
tuli tälläinen pikku gallup XD...vielä
yksi kysymys: tiedättekö, onko
Suomeen tulossa lähiaikoina uusia
manga sarjoja?
7482
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

*nostaa käden ylös* luen ^^ divari? Ö.Ö ör >_< tiedän vain "video divari" nimisen liikkeen ja siellä myydään vain animea ja muuta sen sellaista...yksi ranma makaa n.4.95 euroa.. on tulossa ;DD nyt on tullut ainakin "salapoliisi conan" mutta...olen kuullut että egmont aloittaisi "oh! my goddes!" [Ah! megami-sama!] :n julkaisun...en kyllä ole ihan varma..*raapii päätään* kun muistini ei ole oikein hyvä...plääh...unohda...älä pety,jos sitä ei aleta julkaista...en ole nimittäin YHTÄÄN VARMA!!! prosenteissan olisin 30% varma...muistia pitäisi hieman parantaa...nee..? Ö.Ö unohtakaa tuo Oh!my goddes!-juttu xP

Äänestä
  • "oh! my goddes!" tulee, olen nähnyt siitä Egmontin mainoksen.

    Äänestä

Mä en lue muuta mangaa kuin koira-aiheista, elikkä Ginga Nagareboshi Giniä, Weediä, Gum the Armored Fighteriä, Yamatoa ym. Animenkin täytyy olla eläinaiheista ja parhaat ovatkin GNG ja Princess Mononoke... *hullaantuu kun vain ajatteleekin*

Äänestä

Mie ite en ole lukenut muuta mangaa kuin Dragonballia... Mutta ne ainakin on aika hyviä lukuunottamatta kohtalaisen puuduttavia n. 50 sivun taisteluita...

Äänestä

Luen Ranmaa, DB:tä joskus ja ostin Conanin 1:sen numeron(oli ihan hyvä, en vaan ole dekkarifriikki..) ja aion ostaa ainakin ekan pokkarin OMG:tä. Että sillain. Ja olen kuullut että Inuyashaa on toivottu kovasti.. mutta se on kesken vielä Japanissakin..;. Onneks subilta tulee DBZ:ta ja SailorMoon niin jaksaa pimeen syksyn läpi paremmin..:) Juu ja piirrän omaakin manga-tyylistä sarjista.. mutta ei sitä kyllä minnekään painoon huolita..x)) No, aurinkoo kaikille manga-faneille:DD

Äänestä

Ai luenko Ranmaa? TIETTY! Se on toooooooooooosi hyvä!! Ja piirrän manga hahmoja opin sen tyylin 5 minas! :P Oon ihan äly paljon piirtäny manga sekä anime hahmoi! Oon tehny yht manga sarjist 7 pokkarii sit alotin tehä yht toist jota oon tehny vast 3... JA NE ON SIT KAKS ERI MANGA SARJIST!! Ei oo hajuukaan tuleeks niit manga sarjiksii lisää, kyl varmasti ajan myötä!! Ja nyt ihan sika siisti juttu teille manga fanit NYT TOPTENNIS MYYDÄÄ 20 EUROL ANIME DVD: DEIT!!!

Äänestä
  • mutta vain japanilais syntyiset voivat piirtää
    mangaa te piirrätte vain sarjakuvaa!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Michicio kirjoitti:

Niin, elikkä kuka täällä lukee mangaa paljon
ja piirtää sellaista? Siis niinkun itse keksittyjä mangahahmoja? Itse olen piirtänyt jo
useampia :). Myös kaikki mangan lukijat muutenkin: luetteko Ranmaa? Tiedättekö
saako niitä ostettua divareista? Ja minkä
hintainen yksi Ranma on? Heeh...taas
tuli tälläinen pikku gallup XD...vielä
yksi kysymys: tiedättekö, onko
Suomeen tulossa lähiaikoina uusia
manga sarjoja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu